Yaz Aylarında Nasıl Makyaj Yapmalı?

Havalar oldukça sıcak ve bunaltıcı. Sabah makyaj yapıp çıkmanıza rağmen iki saat içinde sanki hiç makyaj yapmamış gibi hissediyor olabilirsiniz. Bu yaz sıcağında makyajın eziyete dönüşmemesi için size birkaç ipucu vereceğiz!yaz makyajı 4

1. Ten Makyajı

Fondöten, bb krem, gözaltı kapatıcısı gibi ürünleri kullandığınızda cildinizin nefes almasını zorlaştırmış olursunuz. Yaz aylarında sıcaktan ve nemden terleyen ve sürekli yüksek güneş ışınlarına maruz kalan bir cilt için bu yorucu olacaktır. Ve cildiniz zamanla yıpranmaya başlayacaktır. Bunun için mümkün olduğunca cildinizi temiz tutmaya ve kapatıcı ürünler kullanmamaya özen göstermelisiniz.

  • Kendinizi kapatıcı uygulamak zorunda hissediyorsanız kullanacağınız ürünün içeriğine, cilt türünüze uygun olup olmadığına bakın. İçerisinde güneş koruma faktörü olmasına dikkat edin.
  • Şeftali tonlarında yüzünüze renk katacak hafif görünümlü allıklar ten makyajı için uygun olacaktır. Allık tercihinizi de krem olanlardan yana kullanırsanız gün içinde sık sık yenileme ihtiyacı duymazsınız.
  • Özel bir gün için makyaj yapacaksanız kapatıcı kullanmadan önce makyaj bazı kullanın. Su bazlı ve ince yapılı fondöten kullanın. Fondöteninizi sabitlemek için transparan pudralardan destek alın.

yaz makyajı 6

2. Göz Makyajı

Ten makyajı yapmasanızda, göz ve dudak makyajıyla oldukça canlı bir görüntü yakalayabilirsiniz.

  • Göz makyajı yaparken far bazı ve krem farlar kullanmayı deneyin.
  • Daha aydınlık bir görüntü için soft renkler kullanın.
  • Maskaranızı suya dayanıklı tercih edin.
  • Göz kalemi veya eyeliner kullanacaksanız akma yapmayan favori ürünlerinizden vazgeçmeyin.

yaz makyajı 3

3. Dudak Makyajı

Dudaklarınızda yazın neşesine ve rahatlığına uygun renkler kullanın. Bordo, kırmızı veya koyu renkler yerine şeftali, pembe, turuncu gibi renkler tercih edin.

yaz makyajı2 yaz makyajı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı