Tığ İşi Atkı Modelleri – Dalgalı Bayan ve Delik Örgülü Atkı Modelleri

Kış mevsiminde soğuktan korunma aşamasında kabul gören bir kıyafet olması ile de ön planda yer alacak olan atkılar; tığ işi modelleri ile de gündemde yer alarak; genel olarak kadınların tercih edeceği tasarımları ortaya koyma anlamında da ilgi çekecek sonuçları ortaya koymaktadır. Aynı zamanda da tığ ile işlenerek ortaya konulan atkı tasarımları kapsamında da daha ayrıntılı desenlere de yer verebilmek mümkün olacaktır.

Atkı modellerinde farklı renkleri kullanmak ve daha sık bir işçiliğe yer vermek amacıyla harekete geçmek mümkündür. Bu tür bir atkı meydana getirmek isteyen kişiler; tığ ile örnek işlemine başlayarak; planladıkları modelleri kısa bir süre içerisinde ortaya çıkarabilmektedirler. Tığ işi atkı modelleri içerisinde değişik seçenekler yer almakla beraber; kişinin giyim zevkine en uygun olan tasarımları ortaya koyma anlamında da dikkat çekecek düzeyde de yer alması sonucu gündeme gelecektir.

Atkı tasarımları arasında önemli bir noktada yer alacak olan tığ unsuru; daha sık aralıklarla örgü işlemini hayata geçirme konusunda devreye girecek olup; bu alanda da farklı farklı alternatiflerin çıkmasında da yeterli bir unsur olarak kendini gösterecektir. Böylelikle de sıradan modellerin aksine daha özgün tasarımları ortaya koymak adına da tığ kullanılarak; şerit ya da kıvırcık örgü atkı modelleri unsurlarını ortaya koyma aşamasında da olumlu sonuçlar verecek seviyede de yer alması ile bilinecektir.

Minik Delik Örgülü Atkı Modelleri

Kış mevsiminde genel olarak tercih edilen kıyafetler arasında yer alan ve herkesin tercih ettiği unsurlar olarak kendini gösteren atkı tasarımları da el emeği içerecek modelleri ile gündeme gelmektedir. Bununla beraber de mevsimlik örgü tasarımları arasında yer alan bu tür atkı tasarımları da farklı farklı renklerde yer alabilmektedir. Kış mevsiminde kullanılacak olan bu unsurlar; bu yüzden genel olarak koyu renklerin kullanıldığı modeller olarak da bilinmektedir.

Minik delik örgülü atkı tasarımları; kolay bir biçimde ortaya konulacak olan kıyafetler arasında yer almakla beraber; bu kapsamda da sürekli olarak tercih edilmektedir. Aynı zamanda bir aksesuar özelliği de taşıyacak olan minik delik örgülü atkı modelleri; herkes tarafından tercih edilerek; görünüşe artı bir katkı sağlaması konusunda da ilgi çekecek olan olgular arasında da yer alması ile adından söz ettirecektir. Örgü atkı modelleri arasında ön planda yer alan bu tür bir tasarım da ilgi çekecek durumlar dahilinde de sürekli olarak tercih edilecektir.

Mevsimsel bir kıyafet olması ile ilgi çekecek olan minik delik örgülü atkı modelleri; iki tarafı da farklı bir biçimde görünen tasarımlar olarak kabul edilmektedir. Bu yüzden de fazlasıyla tercih edilecek cinsten yer alması ile gündeme gelecek olan bu tür tasarımlar; günlük hayatta fazlasıyla tercih edilen kıyafetler arasında da yer almaktadır.

Tığ İşi Dalgalı Bayan Atkı Modelleri

Kadınların da sıklıkla tercih ederek; ilgi çekecek tasarımları ortaya koyması aşamasında tercih edilen kıyafetler arasında kabul gören dalgalı bayan atkı modelleri; farklı renklerde meydana getirilmesine rağmen oldukça hoş bir tasarım olarak kabul görmektedir. Tığ işi dalgalı bayan atkı modelleri arasında yer alan modellerin sabit bir standarda sahip olmasına rağmen kadınlar tarafından sıklıkla kullanılmasına sebep olarak ise; söz konusu örgü modelinin fazlasıyla ilgi çekecek detaylara sahip olmasından kaynaklanmaktadır.

Tığ işi dalgalı bayan atkı modellerinde uzunluk 1.72 cm olarak belirlenmiş; en ise maksimum 32 cm olarak kabul edilmiştir. İlk olarak söz konusu örgü atkı modelleri arasındaki bu seçeneği yapmaya 32 cm eninde olan zinciri oluşturmak ile başlayabilirsiniz. Daha sonraki evrede de ileri geri işleme faaliyeti ile kare petekleri oluşturma çalışmaları içerisinde olacaksınızdır.

Çiçeklerin yapımı için ise küçük boy çiçek için 35 zincir arka arkaya çekilerek; bundan sonraki evrede de trabzan şeklinde bir işleme yapmak durumunda kalabilirsiniz. Böylelikle 2 cm enindeki küçük çiçeği meydana getirme işlemini de tamamlayacaksınızdır. Eğer ki tığ işi dalgalı bayan atkı modelleri içerisinde büyük çiçek tasarımlarına yer vermek istiyorsanız 45 ya da 50 tane zinciri arka arkaya işleyeceksinizdir. En olarak da 4 cm boyutunda bir trabzan işleyerek büyük çiçek ögesini de meydana getirebileceksinizdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı