Okula Dönüş: İşinize Yarayacak 10 Uygulama

Okula yardımcı en iyi 10 uygulamayı sizin için sıraladık.

1- Lideno

lideno-uygulama

Lideno, lise öğrencileri için lise öğrencileri tarafından hazırlanmış bir ders çalışma uygulaması. Özenle hazırlanmış, anlaşılır ders notları ile kaçırdığınız derslerdeki konu eksiğinizi kapatmak ve sınavlara hazırlanmak çok daha kolay! Lise öğrencisiysen deneme aşamasında olan ve güncellenmeye devam eden bu başarılı uygulamaya göz atmanda fayda var.

2- Bir Bilene Sor

bir-bilene-sor-uygulama

YGS, LYS, TEOG, KPSS, ALES ve YDS sınavlarından birine hazırlanıyorsan çok işine yarayacak bir uygulamada sıra. Çözemediğin sorunun fotoğrafını çekerek bir bilene sorabileceğin gibi çözülemeyen soruları çözerek hem arkadaşlarına yardımcı olabilir hem de pratik yaparak sınavlara hazırlanabilirsin. Tercih robotu ile tercih listeni oluşturabilir, tercih etmek istediğin bölüm hakkında sorular sorabilirsin. Özellikle sınavlara evde hazırlananların çok seveceği konu takip sistemi de uygulamanın içinde yer alıyor.

3- Sesli Sözlük

fotorcreated

20 farklı dilde 20 milyon kelimenin çevirisini yapan Sesli Sözlük‘te aradığınız sözcüğün ilgili görsellerine, etimolojisine, eş ve zıt anlamlarına kolayca ulaşabileceğin gibi farklı aksanlarda nasıl okunduğunu da dinleyerek öğrenebilirsin. Her türlü platformdan ulaşılabilen Sesli Sözlük, çevrimdışı kullanım imkanı ile de beğeni kazanıyor.

4- Office Lens

img_9199

Tahtada yazanları defterinize geçirirken öğretmeninizin hızına yetişemediğiniz; önünüzde oturan kabarık saçlı kızın ya da uzun boylu çocuğun yazmanızı zorlaştırdığı anlarda tahtanın fotoğrafını çekmek imdadınıza yetişiyor biliyoruz! Çektiğiniz fotoğrafları daha okunaklı bir hale getirmek ise Office Lens için çocuk oyuncağı. Office Lens parlamaları ve gölgeleri temizler, kusursuzca kırpılmış sonuçlar elde etmenizi sağlar.

5- Google Keep

google-keep google-keep

Google Keep renkli ve kullanışlı arayüzünü kullanarak notlar, listeler ve fotoğraflar ekleyebilir ve fikirlerini arkadaşların ile paylaşabilirsin. Sesli bir not girdiğinde otomatik olarak yazıya dönüştürme özelliğini ders dinlerken kullanabilir, böylece hiçbir detayı atlamazsın. Konuma dayalı bir hatırlatıcı ayarlayabilir ve okula geldiğinizde öğrenci belgesi alman için yazdığın notun karşına çıkmasını sağlayabilirsin. Notlarına eklediğin etiketler ile onları basit bir arama ile kolayca bulabilirsin. Telefonundan, tabletinden ve bilgisayarından ulaşabileceğin Google Keep ile notların her zaman elinin altında.

6- Memorado

Memora-uygulama

Beynin de de vücut gibi geliştirilebileceğini biliyor muydun? Nöroplastisite temel alınarak yapılan araştırmalar gösteriyor ki beyin jimnastiği hafızayı ve zekayı geliştiriyor. Sen de 8 milyondan fazla üyesi olan Memorado ile hafıza, konsantrasyon, reaksiyon, mantık ve matematik becerilerini geliştirebilir; meditasyon seansları, rahatlatıcı oyunlar ve günlük farkındalık ipuçları ile zihninizi dinlendirerek stres atabilirsin.

7- Photomath

photomath-uygulama

Tek hareket ile matematiğin temel taşlarından biri olan denklemleri çözmek, saniyeler içinde işlemlerin sonucuna ulaşmak sana ütopik bir fikir gibi gelebilir. Ama Photomath uygulaması ile mümkün! Matematik sorularını telefonunun kamerası aracılığıyla çözmene yardımcı olan uygulamanın en güzel yanı ise sorunuzun cevabının yanı sıra adım adım çözümünü de görüntüleyebiliyor oluşu.

8- Memrise

memrise-uygulama

Dil öğrenmeyi bir maceraya dönüştürün Memrise ile odaklanmak ve motive olmak çok daha kolay. Eğlenceli resimler ve telaffuzlar kelimeleri öğrenmeni kolaylaştıran Memrise, doğru zamanda tekrar etmene yardım ederek öğrendiklerinin zihninde hep taze kalmasını sağlar. Dilersen ihtiyacına uygun kelime listesini seçebileceğin gibi öğrenmek istediğin kelimelerin bir listesini de oluşturabilirsin.

9- The Homework

the-homework-uygulama

İster lise öğrencisi ol ister üniversite; biliyorsun ki haftalık ödevler, sunumlar, projeler okul hayatının vazgeçilmezleri. Unutulan ödevler, yetiştirmek için kısıtlı bir zamanın kaldığı projeler ise oldukça can sıkıcı olabiliyor. Tüm bu sorunlardan yola çıkarak oluşturulan The Homework uygulaması daha düzenli ve daha başarılı bir öğrenci olmanıza katkı sağlamayı vaat ediyor. Uygulamayı indirerek tüm ödevlerinizi teslim tarihleri ile birlikte kaydedebiliyor, öncelik sırasına göre sıralayabiliyorsunuz. The Homework ödevlerinizi organize ederken yaptığı hatırlatmalar ile zamanında tamamlamanıza da yardımcı oluyor.

10- Be Focused

be-focused-uygulama

Pomodoro tekniği kullanarak oluşturulan Be Focused uygulaması ile zamanı daha verimli kullanacak, etkili ve verimli ders çalışabileceksin.

Bonus: Forest – Stay focused

forest-uygulama

Telefonu elinden bırakıp derslere konsantre olmakta zorlanıyorsanız size yardımcı olacak bir diğer uygulama ise Forest. Uygulamayı açtığınızda karşınıza çıkan fidan, işe koyulup telefonunuza dokunmadığınız her an büyüyecek ve 30 dakika sonra bir ağacınız olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı