Okul İçin Kolay Saç Modelleri ve Yapılışları

Okula giderken sabah erkenden kalkıp aynanın karşısında saatler harcamak, saçlarınızı şekillendirmek hem meşakkatli hem de zaman isteyen bir iştir. Ve öğrenciyseniz o kadar vaktiniz asla olmaz. Aşağıda sizin için derlediğimiz kolay ve şık modellerinin yapılışlarına göz atarak her sabah saçıma nasıl şekil versem stresinden kurtularak bir kaç dakikada yaptığınız saç modelleriyle çok hoş ve doğal görünebilirsiniz.

1) BALERİN TOPUZU

Hem çok rahat hem  de zarif ve sevimli duruşu ile modası hiç geçmeyen bir klasiktir balerin topuzu. 5 dakikada yapabileceğiniz bu modelin bir kaç alternatif yöntemi var:

1.yöntem: Tepeden sıkıca topladığınız saçlarınızın saç tokasına yakın kısmına hafifçe krepe yapın ve saçlarınızı tokanın etrafında gevşekçe doladıktan sonra saçınızı tel tokalarla sabitleyin.

2.yöntem: Pratik ve kusursuz bir topuz için topuz süngeri kullanın. Topuz süngerini bir çok kozmetik mağazasında rahatlıkla bulabilirsiniz.

BALERİN_TOPUZU

2) AT KUYRUĞU

Tepeden at kuyruğu yaptığınız saçlarınıza kalın maşa ile iri dalgalar vererek hoş ve romantik bir görünüme kavuşabilirsiniz. Görünümünüze daha sevimli bir hava katmak için kıyafetinizle uyumlu fiyonkları kullanabilirsiniz.

at_kuyrugu

3)DOĞAL DALGALAR

Saçlarınızı dalgalı kullanmayı çok seviyorsunuz fakat saçlarınıza maşa yapmak için ayıracak vaktiniz yok mu ? Çözümü çok basit. Akşamdan tarayıp kremlediğiniz saçlarınızı elinizle sıkıca burun ve sabitleyin. İşte bu kadar ! Sabah kalkıp saçlarınızı açtığınızda denizden çıkıp kurumuşcasına doğal ve hoş dalgalara sahip olacaksınız, hem de saçlarınıza ısı uygulayarak zarar vermeden. Denemeye değer öyle değil mi?

DOĞAL DALGALAR

4)BOHEM SAÇLAR

Özgür, rahat ve anı yaşamayı seven insanların benimsediği hayat felsefesinden doğan bohem stilden hoşlanıyorsanız bu saçlar tam sizlik olabilir. Dağınık örgüler, çiçekler, kumaşlar ve ya tüylerle renk kattığınız saçlarınızla fark yaratabilirsiniz.

BOHEMbohem2

5) ÖRGÜLER

Hiç bitmeyen bir trend saç örgüleri. Acilen çıkmanız gerek ve saçlarınız bir türlü şekil almıyor mu ? Çeşit çeşit örgülerden kendinize en çok yakışanı seçin ve tüm gün romantik ve hoş gözüken saç örgünüzün rahatlığının tadını çıkarın.

sutcu_kız_orgusu

Sütçü kız örgüsü 

FRANSIZ_ÖRGÜSÜFransız örgüsü

BALIKSIRTIMısır örgüsü

 6-SAÇ AKSESUARLARINI KULLANIN

Bandana ve fiyonk gibi saç aksesuarlarını saçlarınızda kullandığınızda havanızın bir anda değiştiğini göreceksiniz. Sevimli ya da cool bir görünüş , sizin tercihiniz hangisi? Zevkinize ve kombininize uygun aksesuarı seçerek tarzınızı yansıtabilirsiniz.

fiyonk bandana

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı