Madecassol Krem Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

Madecassol Krem Hakkında Merak Edilenler

Madecassol, sürekli olarak kullanılan kozmetik ürünlerden daha farklı bir özelliğe sahiptir. İstek doğrultusunda alınan bu ürün bazı doktorlar tarafından reçeteye de yazılmaktadır. Çoğunlukla medikal özellik taşıyan ürün, çeşitli alanlarda sıklıkla kullanılabilmektedir. Vücudun genelinde oluşan yaraların, yanıkların veya sivilcelerin tedavisi için Madecassol tercih edilebilmektedir. Bu tür belirtilere ek olarak Madecassol merhem, vücutta oluşan çatlaklar için de kullanılabilmektedir. Bu sayede kullanım oranları daha da yaygınlaşmaktadır.

Bayer firması aracılığı ile üretilmiş olan kremin kokusu, kullanılan bitkisel ürünler sayesinde oldukça etkilidir. Diğer merhem çeşitleri gibi rahatsız edici bir kokusu bulunmamaktadır. Dolayısıyla gönül rahatlığı ile kullanılabilmekte ve her evde ihtiyaç doğrultusunda bulundurulabilmektedir.

 Madecassol Krem Nedir?

Madecassol isimli ürün, Centella Asiastica adlı bitkinin kullanımı ile oluşturulmuş bir üründür. Bu bitkinin krem haline getirilmesi ile cilt genelinde oluşmuş her türlü çatlak, yarık, yanık ve ya sivilceler direkt olarak tedavi edilebilmektedir. Bu sayede merhemin kullanım alanı artmakta ve daha da kullanışlı hale gelmektedir. (Kaynak)

madecassol krem nedir
Madecassol Krem Nedir

 Madecassol Ne İşe Yarar?

           Madecassol krem, bahsedildiği üzere çoğunlukla vücut genelinde oluşan yaralarda ve yanıklarda kullanılmaktadır. Kullanım sayesinde istenmeyen görüntüler büyük ölçüde ortadan kaldırılmaktadır. Sadece tedavi yöntemi olarak kullanılmamasına ek olarak, çeşitli alanlarda da fazlasıyla tercih edilmektedir.

 

Hamilelik dönemleri kadınlarda cilt çatlaklarının en çok görüldüğü dönemlerden biridir. Bu dönemin genelinde veyahut da sıcak – soğuk arasındaki hızlı geçişlerde ellerde ve vücudun farklı bölgelerinde oluşan damar çatlaklarında Madecassol krem kullanılabilmektedir. Teknolojik tedavi gören kişiler de bu üründen faydalanabilmektedir. Solaryumdan sonra, radyoterapiden sonra ürün kullanılabilmektedir. Bu sayede vücudun genelinde meydana gelen fiziksel görüntü sorunları kolaylıkla aşılabilmektedir. Ürünün bilinen en büyük özelliklerinden biri de, cilt bakımı ürünü olarak kullanılabilmesidir. Dokuların ve ya hücrelerin zarar görmesi ile bu dokuların onarılabilmesi için tercih edilebilmektedir. Tamamen sağlık dostu olan ürün sayesinde çeşitli amaçlarda uygulama yapılarak, cilt maskesi olarak da kullanım gerçekleştirilebilmektedir.

 

Madecassol krem
Madecassol krem

 Madecassol Krem Nasıl Kullanılır?

Kremin nasıl kullanılacağı tamamen kullanılacak alana göre değişiklik göstermektedir. Eğer yaraların ve yanıkların iyileştirilmesi için krem kullanılacak ise krem yardımı ile yaranın üstü ince bir tabaka halinde kapatılmalıdır. Fakat kullanıcının kesinlikle dikkat etmesi gereken nokta şudur; ürün asla açık yara üstüne sürülmemelidir. Krem eğer açık yara ile temas ederse mevcut yaranın durumu çok daha kötüye gidebilmektedir. Bu sebeple kullanıcılar kabuk bağlamış yaranın üzerinde ürünü kullanmalıdır. Madecassol adlı ürün çeşitli yanıklarda ve yaralarda kullanılabildiği için bazı durumlarda hekimler tarafından da önerilebilmektedir. Fakat kişiye hekim tarafından önerilmemiş ise, kişi mevcut yaranın tamamen iz halinde olduğundan emin olmalıdır. Aksi takdirde yaranın içi ile temas eden krem kişinin canını fazlasıyla yakabilmekte ve yarayı daha da büyütebilmektedir. Bu yüzden tamamen kurumuş ve sıvı oluşturmayan yaralar üzerinde kullanım gerçekleşmelidir.

 

Krem, genellikle yaraların üzerinin kapanmasının hemen ardından kullanılmaya başlamaktadır. Çok eski dönemlerden kalma yaraların üzerine eğer krem sürülürse sonuç fazlasıyla iyi olamaz. Dolayısıyla açık yaraya sürülmeyeceği gibi, yaranın kapanmasının ardından direkt olarak tedaviye başlamak gerekmektedir. Günde en fazla 2 defa kullanılması gereken kremin sürme işlemini tamamladıktan sonra herhangi bir kurulamaya veyahut da silmeye gerek yoktur. Üzerine sürülmüş olan yara veya yanık bu kremin tamamını bir kaç dakika içerisinde emecektir. Bu yüzden silmemek gerekmektedir.

 

 Madecassol Kreminin Yan Etkileri

Madecassol adlı krem tamamen bitkisel ürünlerden oluşturulduğu için doğal niteliklidir. Dolayısı ile de yan etkileri neredeyse hiç yoktur. Yan etkisinin bulunmaması ile birlikte de hamile olanlar, vücudunda farklı alerjileri olan kişiler veyahut da yaşlı kişiler gönül rahatlığıyla ürünü kullanabilmektedir. Ürüne ait prospektüste çeşitli yönergeler ve bilgiler yer almaktadır. Hangi durumlarda doktora başvurmak gerektiğini belirten yönergelerin izlenmesi anında kremin açık yara ile teması gibi durumlarda direkt olarak uzman hekim ile bağlantıya geçilerek tedavi olunmalıdır. Bunun dışında endişe edilecek herhangi bir durum bulunmamaktadır. Kişi, rahatlıkla ürünü kullanabilmektedir. Bu sayede fiziksel görünümü olumsuz anlamda etkileyen yanıklar ortadan kaldırılabilmektedir. (Kaynak)

 

 Madecassol Kremin Genel Faydaları

Madecassol krem, çoğunlukla yanıklarda kullanılması ile bilinmektedir. Yaralar üzerinde de kullanımı yapılan ürün, bıçak izlerinin ortadan kaldırılabilmesi için de sıklıkla tercih edilmektedir. Kilo alımına bağlı olarak vücut genelinde meydana gelen deri çatlakları Madecassol krem ile kolaylıkla kapatılabilmektedir. Daha önceki dönemlerde koparılmış ve iz olmuş sivilceler de aynı şekilde merhem yardımı ile yüzden kaybedilebilmektedir. Sivilcelere ek olarak, aknelerde de aynı şekilde kullanım gerçekleştirilebilmektedir. Sıcak ve soğuk arasında anlık geçiş yapılması ile oluşan anlık çatlaklarda Madecassol kullanılarak yaşanan problemler en aza indirilebilmektedir.

 

           Madecassol fiyatı üretici firma (Bayer Türk Kimya San. Tic. Ltd. Şti.) tarafından tavsiye edildiği üzere 18 TL olarak belirlenmiştir. Fakat bu ürünün SGK ile anlaşmasının olmamasından dolayı reçete ile alınmış olsa da ücret yine aynı kalmaktadır. Bu duruma ek olarak, farklı eczanelerden temin edilebilen üründe fiyat çeşitlilikleri yaşanabilmektedir. Kimi eczaneler daha ucuza satarken, kimi eczaneler de daha yüksek fiyatlara satış gerçekleştirebilmektedir.

Madecassol
Madecassol

 

Madecassol Krem Hakkında Sık Sorulan Sorular Ve Cevapları

Soru: Madecassol krem yüze sürülür mü ?

Cevap: Hücre yenileme özelliği olan bu kremin yüze sürülmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

 

Soru: Madecassol krem vücutta tüylenme yapar mı?

Cevap: Çok sık ve uzun süre kullanıldığında vücutta tüylenme yapması söz konusudur.

 

Soru: Madecassol krem vücutta kızarıklığa yola açar mı ?

Cevap: Bu soruda için genelleme olarak hayır diyebiliriz ancak krem içindeki etken maddelere alerjiniz varsa, kızarıklık yapabilir.

 

Soru: Madecassol krem sivilceleri giderir mi ?

Cevap: Sivilceleri yok etme konusunda madecassol iyi bir seçimdir. Fakat krem içindeki maddeler sebebi ile yağ miktarı fazladır. Aşırı kullanım sonucu sivilceleri artıracaktır.

 

Soru: Madecassol krem cilt beyazlatır mı?

Cevap: Leke giderici özelliğiyle bilinen bu krem aynı zamanda cilt beyazlatma içinde kullanılabilir.

Etkili sivilce kremi: İmex Sivilce Kremi

Diğer leke giderici krem: Expigment Krem

Özel Yüz Yıkama Jeli: Acnegun Kremi

 

Yararlanılan yardımcı kaynak: https://www.1ciltbakimi.com/madecassol-kremi-kullanimi-ve-faydalari/

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı