Kararmış Dirsekler İçin Çözümler

Cilt bakımının yanı sıra vücut bakımında dikkat edilmesi gereken pek çok yöntem bulunmaktadır. Güzellik için özen gösterilen konulardan biri olan dirsek kararmalarında çözüm önerileri ve yöntemleri de mevcuttur. Dirseklerde görülen renk kararmaları, yazın kısa bir kıyafet giyildiğinde açıkça belli olmaktadır.

Bu kararmalar genellikle yemek yerken ya da çalışırken dirseklerin masaya konulmasından kaynaklanır. Özellikle beyaz tene sahip olan kişiler için bu durum daha çok can sıkıcı olabilir. Önerilen yöntemlerin düzenli bir şekilde kullanılması ile birlikte kısa sürede bu sorundan kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda o bölgede bulunan ölü hücrelerin ortadan kalkması ile birlikte daha açık bir renge kavuşacaksınız.

 

Doğal Yöntemler İle Dirsek Kararmalarına Engel Olun

Pek çok ambalaj ürününde dirsek kararmaları için krem ve benzeri bakım ürünü bulunmaktadır. Bu ürünlerin içerisinde bulunan kimyasal maddeler ile kısa süreli bir çözüm sağlanır. Fakat daha kalıcı ve etkili bir çözüm için doğal yöntemlere başvurmakta fayda var. Bunun yanı sıra hazır olan ürünler ciltte farklı reaksiyonlara neden olabilir, aynı zamanda alerji oluşturabilir. Doğal yöntemler ise kalıcı sonuç için tavsiye edilmektedir.

 

Limon İle Dirsek Kararmasını Önleyin

Limonun cilt ve vücut için pek çok faydası bulunmaktadır. Bu faydalarından en çok bilinenleri ise sivilce kurutucu özelliği olması ve siyah noktaları derinden temizlemesidir. Aynı zamanda dirsek kararmalarına karşı da çok etkili bir besindir. Bunun yanı sıra güneşten oluşan cilt lekelerine karşı da kısa süre içerisinde tedavi oluşturmaktadır. 1 adet limonu alarak ortadan ikiye kesin. Daha sonra dirseklerinize masaj yaparak sürün. Yaklaşık 15 ila 20 dakika arası ciltte durması için bekleyin. Ardından ılık su ile yıkayın. Aynı zamanda bu işlemi, limonu tuza batırma sonrasında da yapabilirsiniz. Böylelikle ölü derilerden de arınmış olur.

 

Dirseklerinize Doğal Peeling Uygulayın

Şeker ile yapacağınız bakım kürlerini dirseklerinize de uygulayabilirsiniz. Bu dirsekler için peeling etkisi görecek ve aynı zamanda cilt rengini de açacaktır. Bunun yanı sıra dirsek kararmalarının önüne geçmeniz tekrar oluşmasını engellemeyecektir. Tekrar bu problemlerin yaşanmaması için düzenli olarak bakım yapılması gerekmektedir. Güneşe çok fazla maruz kalan dirseklerde de kararmalar meydana gelir. Bu yüzden her zaman koruyucu ürünler kullanarak, güneş ışınlarına direk maruz kalmaktan kaçının. Zaman içerisinde ölü derilerin birikmesi sonucunda da kararmalar oluşmaktadır. Düzenli peeling uygulaması ile birlikte bu sorunun önüne geçerek tekrar oluşmasını engellemiş olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı