Kahvenin Sağlığımıza Faydaları

  • 13 Şubat 2016
  • 523 kez görüntülendi.
Kahvenin Sağlığımıza Faydaları

Kültürümüzde de oldukça yaygın olan kahvenin yararları saymakla bitmiyor. Abartmayarak içildiği sürece bir çok önemli hastalığa ve zayıflamaya etkisi büyük. Güne bir fincan şekersiz kahveyle başlamak sizi bir çok hastalıktan koruyabilir.

kahve içmek zayıflatır

 Zayıflamaya Etkisi

Kahvenin içinde bulunan kafein maddesi metobozlizmamızı hızlandıran önemli şeylerden.  Kan şekerimizi düzenleyerek çabuk acıkmamızı engelliyor. Böylece daha az yemiş oluyoruz. Ayrıca yağların daha hızlı yakılmasını sağlıyor.

Karaciğer Hastalıklarına Bire Bir

Yapılan araştırmalara göre günde iki fincan kahve içmek karaciğer kanseri olasılığını azaltıyor. Ayrıca düzenli olarak her gün kahve içen insanlarda da karaciğer sirozu tehlikesinin daha az olduğu saptanmıştır.

 

kahvenin sağlığa yararları

Şeker Hastalığına Etkisi

Şeker hastalığı, hücrelerin insülin üretememesiyle ilgili bir durumdur. Kahve kan şekerini düzenleyici etkisiyle şekersiz içildiği sürece şeker hastalığını kontrol altında tutmada başarılıdır.

En İyi Anti-Oksidan Kaynağı Kahve

Diyetlerde sık sık anti-oksidan içeren besin maddeleri tavsiye edilir. Bu maddeler hücrelerimizin yenilenmesini ve daha iyi çalışmasını sağlar. Yaşlanmayı geciktirici bir faktör olarak da bilinir. Yapılan araştırmalara göre kahvenin için de meyve ve sebzelerden bile daha yüksek oranda anti-oksidan maddesi bulunmakta.

kahvenin faydaları

Yukarıda belirttiğimiz şeyler, kahveyi ölçülü olarak içtiğimiz durumlarda söz konusu. Oldukça sert bir içecek olan kahveyi dozunu kaçırırsak çeşitli yan etkilerini görmemiz olası. Biz sadece kahvenin sanıldığı kadar zararlı bir içecek olmadığını göstermeye çalıştık.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.