İş Görüşmesinde Giderken Nasıl Giyinilmeli?

İlk izlenim her zaman büyük önem taşır. Giyim tarzınız karşınızdaki kişiye sizin hakkınızda ipuçları verir. İş görüşmesine gittiğinizde işi almanız için ilk izlenimi iyi yaratmanız gerekir. Sizler için derlediğimiz bu yazıda nasıl kombinler yapmanız gerektiğine gelin birlikte göz atalım.

is-gorusmesinde-bayanlar-icin-giyim
Hangi Renkler Kullanılmalı?

Mavi: Araştırmalara göre mavi renk sinirleri yatıştırır. Bu sayede stres yapmazsınız. İnsanda güven ve sadakat duygusunu çağrıştırır. Görev bilincini ve yeteneği temsil eder. Sosyal medya uygulamaları, kullanıcıların güvende oldukları bilincini yaratmak için mavi rengini tercih ederler. Sizlerde iş görüşmelerinizde mavi rengini tercih ederek bir adım öne geçebilirsiniz.

kombin1kombin2

Siyah: Asilliği temsil eder. Özgüvenli ve kararlı kişilerin tercihidir. İş görüşmeleri kombinlerinin vazgeçilmez rengidir.

Size ciddiyet kazandırır ve bu sayede işinize önem veren bir kadın olduğunuz izlenimini uyandırır. Gönül rahatlığıyla siyah rengine kombinlerinizde yer verebilirsiniz.

kombin3 kombin4

kombin5

kombin6

 

Gri: Uzlaşımcı hissini verir. Tamamlayıcı renk olarak kullanabilirsiniz. Aksesuarlarınızda bu renge yer verebilirsiniz.
Kullanılması Gereken Parçalar 

Ceket iş görüşmelerinde kullanılan altın parçadır. Bu parçayı gömlekle veya bluzla kombinleyebilirsiniz.

kombin7

kombin8

Ceketi etek/pantolon ile tamamlayıp şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Aksesuarlar ile kombininizi süsleyebilirsiniz.

kombin9

Ceket kullanmaktan hoşlanmıyorsanız triko hırkaları tercih edebilirsiniz. Pantolon tercihinizi sigaret modelden yana kullanarak tarz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

kombin10

Ayakkabı,çanta ve aksesuar tercihleri

Uzun topuklu ayakkabılardan kaçınmalısınız. Tercihinizi stilettodan yana kullanmanız sizi zarif ve şık gösterecektir.  Taşlı ve payetli ayakkabı kullanımından kaçınınız. Kombininizde ton sür ton renklerde ayakkabı seçebilirsiniz. Boy ölçünüze göre tercihlerinizi yapmalısınız. Eğer kısa boylu iseniz tercihinizi boyunuzu kesecek bilekte ayakkabılardan yana kullanmanızı tavsiye etmeyiz. Uzun boylu iseniz düz tabanlı ayakkabılar, babetler kullanabilirsiniz.
ayakkabi11ayakkabi12Olduğunuzdan zayıf görünmek istiyorsanız sivri burunlu ayakkabılar size yardımcı olacaktır.

ayakkabi13

Çanta tercihlerinizde kısa boylu iseniz çok büyük çantalar kullanmamanızı öneririz. Portföy sizin için ideal bir tercih olacaktır.
çanta14 çanta15

Zarif ve çok dikkat çekmeyen aksesuarlar seçebilirsiniz.

takı16 takı17

Saç ve makyaj 

Saçlarınızı topuz yada at kuyruğu yapabilirsiniz. Eğer kısa saçlara sahipseniz düz fön kullanabilirsiniz. Uzun saçlarınız varsa at kuyruğu modelini tercih edebilirsiniz.

Makyajınızı sade ve abartısız olarak yapabilirsiniz.  Dudaklarınıza renk vermek için nude tonlarında ruj kullanabilirsiniz. Yanaklarınızı hafif allık kullanarak renklendirebilirsiniz. Sürekli göz temasında olacağınız için göz makyajı önemlidir. Far seçiminizi kırık beyaz tonlarda yapabilirsiniz ve giydiğiniz kıyafete göre gözlerinizin kenarlarını renklendirebilirsiniz. Rimel ile makyajınızı tamamlayarak hazırlığınızı tamamlayabilirsiniz.

saç1

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı