İbrahim Saraçoğlu Diş Beyazlatma Kürleri,Yöntemleri

Dişlerin her daim sağlıklı olması kadar beyazlık seviyesi de önemlidir. Sosyal ortamda rahatlıkla gülümseyebilmek ve konuşabilmek açısından günden güne sararan dişlerin eski beyazlığına döndürmek için ise birçok yöntem bulunmaktadır. Ancak dişin genetik yapısı düşünüldüğünde, her dişin belirli bir beyazlık seviyesinin olduğu da unutulmamalıdır. Diş beyazlatma yöntemleri, sigara gibi dış ve iç etkenlerden kaynaklanan sararmaların onarılmasında kullanılmaktadır.

Diş beyazlığından önce önemli diş ve diş etlerinin sağlıklı olmasıdır. Bunun için öncelikli olarak düzenli diş fırçalamak ve periyodik aralıklar ile bir diş hekimine gitmek gerekmektedir. Ancak hayallerinizdeki bembeyaz, ışıldayan dişler için evde uygulanabilecek birkaç basit karışım ile dişlerin beyazlatılması sağlanabilmektedir.  Organik yöntemler ile diş beyazlatıcı etkisi olan İbrahim Saraçoğlu tarafından hazırlanmış birkaç öneri bulunmaktadır.

Alternatif tıbbın ve doğanın mucizevi bitkileri ile sararan dişlerinizin yeniden ışıldamasını sağlayabilirsiniz. Bu noktada en yaygın bilinen diş beyazlatıcı karbonat metodudur. Hem ağız hem de diş sağlığı bakımından bir hayli işe yarar çözüm sunan karbonat, anti bakteriyel özelliği ile dikkat çekmektedir. Ağız ve diş sağlığınız için karbonatı doğru bir biçimde kullanırsanız, etkisini kısa vadede görmeniz mümkün olacaktır. Ağız kokusu, diş taşı gibi diğer belirgin problemler için de karbonat, rahatlıkla kullanılmaktadır. Diş beyazlığı konusunda tercih edilebilecek iki yöntem bulunmaktadır. Bunlar ev tipi beyazlatma ve ofis tipi beyazlatma yöntemleridir. Diş hekimleri tarafından uygulanan profesyonel tıbbi müdahalelerin etkisi oldukça fazla olsa da ilk etapta ev tipi beyazlatmalar ile kısa vadede yüz güldürücü sonuçlar almanız mümkündür.

Diş Beyazlatmaya Yardımcı Bitkiler

Diş beyazlatma yöntemleri deyince akla ilk gelen organik maddelerden bir tanesi olan karbonatın yanı sıra; adaçayı, kekik, zeytinyağı ve çilek gibi ürünler de diş beyazlatmayı sağlayan ürünlerdendir. İbrahim Saraçoğlu tarafından desteklenmektedir. Son zamanların en çok denenmiş olan beyazlatma kürleri oldukça dikkatli yapılmalıdır. Aksi takdirde, diş minesinde tahribata yol açabileceği gibi diş yüzeyinde de çizilmeler meydana getirebilmektedir.

Diş beyazlatmayı hedefleyen kürler, genel olarak düzenli bir biçimde dişlerini fırçalayan ancak maksimum beyazlık seviyesine ulaşamayan kişiler için son derece idealdir. Bununla birlikte sigara kullanan kişilerin de dişlerdeki sararmalarında tercih edilmektedir. Saraçoğlu tarafından ortaya konan ilk karışım, zeytinyağı, limon suyu ve karbonat karışımı olmaktadır. 2 damla kadar zeytinyağı ve göz kararı limon suyu,  1 çay kaşığı kadar ise karbonat ilave edilebilmektedir. Ardından diş macunu gibi bir kıvam elde edinceye kadar homojen hale getirmek gerekmektedir. Diş macunu yerine haftada 1 kez bu karışımı fırçalamak suretiyle uygulamanız önerilmektedir.

Diş Beyazlatıcı Adaçayı Formülü

Diş beyazlatmaya yönelik bir diğer metod ise çilek metodudur. Mevsiminde 2 yahut 3 orta büyüklükteki çilekler ezilerek püre haline getirildikten sonra dişlerinizi beyazlatmanız mümkündür. En çok kullanılan yöntemler bu iki yöntem olsa da, İbrahim Saraçoğlu tarafından etkisi gözlemlenmiş adaçayı da ağız ve diş sağlığı için faydalı bitkiler arasındadır. Taze adaçayının demlenmesinin ardından ılık çay ile gargara yapabilirsiniz. Diş beyazlatma konusunda bu önerileri dikkate alarak ev tipi beyazlık yöntemlerini kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı