Fito Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Fito krem cilt üzerinde oluşan yaralardır ve buralarda etkili sonuç verdiği gözlemlenmiştir. Doktorlar arasında cildinizde oluşmuş yaralar için reçetenize yazılması gerek en etkili krem olduğu düşünülmektedir. Fito kremi belki de kremler arasında en çok karşılaştıklarınız arasında yer almaktadır bunun nedeni doktorların sıklıkla bunu önermesi ve kremin etkilerini hemen gösterip iyileşmenize yardımcı olacak en kaliteli krem olmasıdır. Bu krem reçete ile satılan bir ürün olarak bilinmektedir.

Fito kremin yan etkisi ve ilaç etkileşimi bulunmamaktadır.

Bu kremin en çok kullanım alanı ise bayanlar arasında olmaktadır bunun nedeni bayanların sıklıkla mutfaklarda yaşadığı ufak kazalardır. 🙂

Fito Krem Nedir?

Yaralar üzerindeki etkisi kısa sürede gösterdiği için cilt dokuları kolayca kendini yenilerler. Fito kremi eczaneden aldığınız zaman 40 gramlık bir tüpün içerisinde verilecektir ve bunun yanında tüpün içinde bulunan kremin rengi beyaz olacaktır. Fito kremin en büyük özelliği cilt üzerinde bulunan hücrelerin yenilemesini sağlamaktır

Fito krem içerisinde kullanılan malzemelerin etken maddeleri ise 6 gram Triticum Vulgare sulu ekstresi ve 0.4 gram etilenglikol monofenil olarak bilinmektedir. Antisptik bir krem arıyorsanız fito krem sizler için uygundur. Bu krem özelliği sayesinde ise vücudunuza mikroplar yaklaşamaz ve cildinizi mikroplardan arındırarak koruyacaktır.

Koku içerik madde; Lavanta ve Koriander esanslarını içermektedir.

Fito Krem Ne İşe Yarar?

Fito krem kullanım alanın genişliği ile birlikte bir çokta faydasının bulunmasından dolayı çok tercih edilmektedir. Doktorlar bu kremi genellikle cilt kesiklerinde ve cilt yaralarında kullanmak için reçetenize yazsa da bu kullanımları haricinde kulanım alanları bulunmaktadır bu kullanım alanlarını sizlere maddeler halinde iletelim. Bu kremi kullanmadan önce prospektüsünü okumanız kullanımından daha çok faydalanmanıza yardımcı olacaktır.

Faydaları;

 • Sivilcelerden sonra cildinizde lekeler oluşabilir bu lekelerin geçmesinde bu kremi kullanmanız mümkündür. Kremden düzenli olarak cildinize uyguladığınız zaman sivilcelerden kurtulduğunuzu kısa sürede göreceksiniz. Bu kremin düzenli uygulaması ise günde bir defa olmak şartı ile temiz cildinize sürmenizdir.
 • Suçiçeği sonrasında oluşacak izlerin yok olmasına yardımcı olmaktadır bu rahatsızlık sonrasında belirli yerlerde izler kalmaktadır bunlardan kurtulmak için bu kremi kullanabilirsiniz.
 • Derin kesiklerin yanı sıra ameliyat yaraları, kaza sonucunda oluşan yaraların ve deri hastalıklarından dolayı oluşan yaralarda cilt kendini daha kısa zamanda yenilesin diye kullanılmaktadır. Bu sayede cildiniz bu tür ciddi rahatsızlıkların izlerini taşımayacaktır.
 • Yanıklar üzerinde kullandığınız zaman hem iyileşme sürenizi kısaltır hem de acılarınızı hafiflemesinde yardımcı olacaktır. Yanık üzerine kullanımı ise sadece günde bir defa olacaktır ve bu kullanımda yanık bölge üzerinde ince bir tabaka olacak şekilde sürülecektir.
 • Ameliyat sonrasında doktorlar yaralarınızdan kurtulmak için ve kısa sürede cildinizin iyileşmesi için kullanılmasını önermektedir. Bu krem sayesinde ameliyat yaralarınız daha iyi kaynar ve izlerden kurtulursunuz.
 • Dudak kuruluğundan ve dudak çatlamalarından şikâyetçi olan kişilerin bu kremi kullanmaları gerekmektedir bu tarz rahatsızlıklarınızda sizlere çok yardımcı olacaktır. Bu rahatsızlıklardan kurtulmak için dudağınıza az miktarda sürmeniz yeterli olacaktır. Bu kremi dudağınıza çok az sürmelisiniz bunun yanında kesinlikle yutmamaya özen göstermelisiniz.
 • Doktor denetiminde egzama rahatsızlığında kullanabilirsiniz. Fito krem egzama tedavisinde destek olarak kullanılan bir üründür fakat bunu kullanırken kesinlikle doktor tavsiyesi gereklidir uzman kişi yardımıyla alacağınız sonuç kalıcı olacaktır.
 • Cilt lekelerinde de sivilce lekelerinde olduğu gibi etkilidir bu lekelerin geçmesine yardımcı olacaktır bu lekelere uygulanışı ise ince bir tabaka sürerek olacaktır. fito kremi leke üzerine ince bir tabaka yaparak iyice yedirin.
 • Fito krem sayesinde keskin malzemeler ve düşme sonucunda oluşan bütün yaralar üzerinde etkilidir bu yaraların hem bakterilerden korunmasını sağlar hem de kısa sürece iyileşmesi için gerekli maddeleri vücuda sağlar. Bu sayede cilt kendini kısa sürede yeniler.
 • Bu kremi ellerinize günlük bakım kremi gibi uygularsanız bir süre sonra ellerinizin yumuşacık olduğunu göreceksiniz ve pamuk gibi bir dokuya sahip olduğunu fark edeceksiniz.
 • İltihaplardan kurtulmak istersen Fito kremi sizin için en ideal üründür bunun yanında iltihaplı sivilcelerden kurtulmak içinde uzmanlar bu ürünü önermektedir. Bu ürünü iltihaplı bölgeye sürün ve kısa sürede sonuçlarını göreceksiniz.
 • Ödemlere ve vücutta oluşan morlukları geçirmek için en ideal krem olarak bilinmektedir.
 • Epilasyon ve lazer işlemleri sonrasında vücudunuzda hasarlı bölgeler oluşabilir bu bölgelerin hasarlarını en aza indirmek için kullanılmaktadır.
 • Vücut üzerinde aşırı kilo değişimlerinden sonra ve doğum sonrasında oluşan çatlaklardan kurtulmak için kullanılabilecek bir üründür. Bu çatlakların fito krem kullanımı ile giderildiği uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır.
 • Cildinizin kuruluğundan şikayetçiyseniz nemlendirmek için bu kremi kullanmanız mümkündür. Kuru ciltlerin bu ürünü kullandıktan sonra hemen ciltlerinin nemli bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz etkisini kısa sürede gösterecektir.

Fito Krem Bebeklerde Kullanımı

 • Fito krem en çok bebeklerde kullanılmak istenmektedir bunun nedeni ise pişikleri geçirmede etkili olmasıdır. Bebekler üzerinde kullanabileceğiniz bu ürün hassas bebek ciltleri üzerinde kullanılmasında bir sakınca bulunmamaktadır.
 • Bu kremi emziren annelerin meme uçlarında oluşan çatlakların iyileşmesinde kullanılmaktadır. Bu krem sayesinde emziren annelerin büyük acı çektiği bu rahatsızlıktan kurtulmalarını sağlayacaktır fakat bu kremi bebek emzirdikten sonra kullanmanız gerekmektedir.

 

İlgili Makaleler;

Madecassol Krem Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

Acnelyse Krem Nedir, Kullanımı ve Cilde Faydası

Advantan Krem Nedir,Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır?

İmex Sivilce Kremi Nedir,Nasıl Kullanılır?

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı