En iyi 5 Fitness ve Sağlık Uygulaması

Fit bir vücuda sahip olabilmek için veya sağlığınızı korumak için takip etmek istediğiniz verileri sizin için depolayan ve tavsiyeler sunan mobil uygulamaları sizler için derledik.

1- ) Nike Training Club 

Nike Training Club

İlk tanıtacağımız uygulamanın NTC olmasını özellik istedik çünkü Nike’ın kadınlara özel olarak ürettiği bir uygulama olan Nike Training Club her kadının seviyesine göre özel programlar hazırlayabiliyor.  Kişisel koçunuz sloganıyla zayıflamanıza, güçlenmenize ve fit olmanıza 3 farklı seviye ile destek olan uygulama bu listede en beğendiğimiz ve en çok tavsiye ettiğimiz uygulamadır. Yasamtonu.com ‘un seçimi NTC 🙂

2- ) Runtastic

runtastic

Eğer koşunuzu ve rotanızı kayıt almak istiyorsanız bir koşu uygulaması olan Runtastic’i kullanabilirsiniz. Free ve Pro olarak 2 versiyonu bulunan uygulamanın aynı zamanda road bike isimli bisiklet sürerken size yardımcı olabilecek bir uygulaması daha var. Aynı şirkete ait bir çok spor uygulamasının da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

3- ) Heart Rate

Heart Rate Runtastic

Yine bir runtastic uygulaması olan heart rate telefonunuzun kamerası vasıtası ile kalp atış ritminizi ölçüyor. Doğruluk payı ilgili net bir şey söyleyemesek de günlük olarak kalp ritmini takip etmek isteyen kullanıcılar bu verileri saklayıp, durumları ile karşılaştırabiliyorlar. (mutlu, üzgün, yorgun gibi.)

4- ) Nike Running App

Nike Running App

Koşucuların vazgeçilmez uygulamalarından biri olan Nike Running App indoor / outdoor koşularını kayıt altına alabiliyor. Aynı zamanda nike ayakkabılar ile kullanabileceğiniz sensörü ile katettiğiniz mesafeleri %100’e yakın bir oranla kayıt altına alabiliyor. Coach uygulaması ile ister 5K ister 10K istersenizde maraton koşma hedefiniz olsun hemen size bir program oluşturuyor ve bu programın tüm detaylarını size günlük olarak bildiriyor. Koşu uygulaması olarak tercihimiz Nike Running App !

5- ) Apple Health

Apple Health App

iOS 8 ile birlikte gelen Apple Health uygulaması ile günlük adım sayınızı, katettiğiniz mesafeyi, tırmandığınız yokuşları tespit edebilirsiniz. Aynı zamanda uyku sürenizi kaydedebildiğiniz uygulamaya harici uygulamalar ile günlük besin değerlerinizi de paylaşabilirsiniz. Tüm verileri bir arada değerlendiren Health uygulaması sağlıklı bir yaşam sürdürmeniz için sizi bilgilendirir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı