En Çok İzlenen 9 Güney Kore Dizisi

1. Boys Over Flowers (2009)

Boys-over-Flowers-korean-dramasTür: Romantik Komedi

Konu: “Geum Jan-di fakir bir aileden gelmektedir. Bir gün yaptığı bir kahramanlıktan dolayı Seul‘un en iyi kolejinde burslu okumaya hak kazanır. Ancak okulun ilk günü zengin öğrenciler tarafından aşağılanır ve ezilir. En başta da Goo Jun-pyo…

Okulun sahibinin oğlu olan Goo Jun-pyo’dan herkes korkmakta ve ona saygı duymaktadır. Okulda ders gördüğü sınıfı kendisine özel, okul üniforması zorunluluğundan muaf ve ders saatleri konusunda serbesttir. Ailesi tarafından yeteri ilgi görmeyen Jun-pyo zamanla eziyet edip aşağıladığı Jan-di’ye aşık olur. Ancak Jan-di kendisinden nefret etmekle beraber Jun-pyo’nun en yakın arkadaşı Yoon ji-hoo’ya aşık olmuştur.

Geum Jan-di, hem bu okulu bitirip gelecek kurma hayalini gerçekleştirecek, hem okulda maruz kaldığı aşağılanmaya rağmen direnecek, ve hiç ummadığı bir aşk üçgeni içerisinde kaybolacaktır.”

2. The Heirs (2013)

heirs-korean-seriesTür: Romantik

Konu: Dizi zengin öğrencilerin bulunduğu okul etrafında geçmektedir. Okullarına gelen burslu öğrenciye aşık olan iki eski arkadaşın nefreti ve aşkları arasında kalan Cha Eun Sang’ı ve varislerin ilginç arkadaşlıklarını konu almaktadır.

3. Dream High (2011)

dream highTür: Okul, Komedi, Romantik, Dram

Konu: Müzikal bir gençlik dizisi olan Dream High, hayallerine ulaşmaya çalışan yetenekli öğrencilerin çatışmalarını ve yaşanan aksiliklere rağmen arkadaşlığın ne kadar önemli olduğunu anlatmaktadır. Gençliğin ve heyecanın olduğu yerde aşka değinmeden olmaz tabii ki! Öğrencilerin aşklarını ve hırslarını da konu alan diziyi severek izleyeceksiniz.

4. City Hunter (2011)

city hunter

Tür: Romantik, Aksiyon

Konu: “Kim Nana, eski bir judocu olup Kore Başkanlık Ofisi’nde koruma olarak çalışmaktadır ve kendini Ulusal İletişim Takımı’nın çalışanı Lee Yoon Sung ve Kim Yoong Su adında bir savcı ile aşk üçgeninin ortasında bulur.”

5.Coffee Prince (2007)

coffee prince

Tür: Romantik Komedi

Konu: “Bir kız kardeşi ve dul annesinden başka kimsesi olmayan Go Eun Chan, genç yaşına ve bir kız olmasına rağmen ağır hayat şartları nedeniyle kız olduğunu saklayarak çalışmak zorundadır. Hayatı boyunca boliyi bulmuş olan Choi Han Kyul ise onu yola getirmek isteyen büyük annesinin uğraşlarına karşı direnmekte ve bir kaçış yolu aramaktadır. Tesadüfi bir şekilde, bir erkek gibi görünen Co Eun Chan ile yolu kesişen Choi Han Kyul’un hayatı da bundan sonra hızla değişecek ve kaderleri onları isimli, güzeller güzeli, dostluklarla kurulu ve sevgi ile örülü kahve dükkanının açılışına götürecektir.”

6.You’re Beautiful (2009)

Youre-Beautiful

Tür: Romantik, Komedi

Konu: “Hikaye bir idol grup ve onların yaşamlarını anlatıyor. Jang Keun Suk bir kenar kasabasından hevesli bir şarkıcıyken bir idol grubunun üyeleri arasına katılan Hwang Tae Kyung’u oynayacak. Park Shin Hye ayrı yumurta ikizlerini oynuyor biri erkek ve biri kadın. Daha büyük olan erkek kardeşin adı Go Mi Nam ve daha genç olan kız kardeşin adı Go Mi Nyeo.”

7. You Came Fromy Stars/Man From The Stars (2013)

you came from the stars

Tür: Fantastik, Gizem

Konu: Farklı bir konusu olan dizinin başrol oyuncusu başka gezegenden/yıldızlardan gelmiştir. İnsanlara göre işitme ve hız konusunda daha gelişmiştir ve özel yetenekleri vardır. İnsanları küçük görmektedir fakat aktris olan Cheon Song Yi’e aşık olur. Konu bunun üzerinde dönmektedir.

8. Playful Kiss (2010)

playful kiss

Tür: Romantik Komedi

Konu: Çok zeki ve mükemmelliyetçi olan Baek Seung Jo’ya aşık olan tembel ve yeteneksiz olan Oh Ha Ni’nin aşkına sonuna kadar sahip çıkmasını ve aşkı için mücadelesini konu almaktadır.

9. Secret Garden (2010)

secret garden

Tür: Romantik Komedi

Konu: Bir şirkette CEO olarak çalışan Kim Jo Won rahat bir hayat yaşamaktadır ve oldukça kibirlidir. Aksiyon dublörlüğü yapan Gil Ra Im ile yolları kesişir ve  doğaüstü olaylar yaşarlar bu sayede maceralı bir romantik komedi başlar.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı