Aralık Ayında Vizyona Girecek En İyi 5 Film

Soğuk havaların vazgeçilmez aktivitesi film keyfi, aralık ayında vizyona girecek filmlerle daha da renkleniyor. Birçok ödüllü filmin vizyona gireceği ayda, en güzel filmleri sizler için inceledik.

Kümes

Ufuk Bayraktar’ın ilk yönetmenlik deneyimi olan film, temelini gerçek bir hikayeden alıyor. 1950’li yıllarda küçük bir köyde kocası ve çocuklarıyla yaşayan Saniye vereme yakalandığını öğreniyor. Ölmeden önce çocuklarını emanet edebileceği bir üvey anne bulmaya çalışıyor. Ancak işler planladığı gibi gitmiyor ve hastalığı atlatıp eve dönüyor. Bu noktadan sonra gelen kadınla aralarındaki ilişki gerilimli bir hal almaya başlıyor. İkinci kez gösterime giren ve büyük beğeni toplayan filmi kaçırmamanızı öneririz.

Aşk Mektupları

İkinci Dünya Savaşı’nın hemen sonrası Avrupa’yı ve buruk bir aşk hikayesini anlatan film, 9 Aralık’da vizyonda olacak. Gabrielle, ailesinin baskısı ile aşık olmadığı bir adamla evlenir ve bu noktadan sonra hayatı adeta bir mahkumiyete dönüşür. Evlendiği adamın duygularına karşılık veremedikçe bu ruh hali altında giderek ezilir. Bir süre sonra ona yaşadığını ve duygularını hatırlatan Andre ile tanışır fakat aşklarını yaşamaları hiç de kolay olmaz. Nicole Garcia’nın Milena Agus’un romanından uyarladığı Aşk Mektupları, prömiyerini yaptığı Cannes’da adından oldukça söz ettiren keyifle izleyeceğinizi düşündüğümüz bir film.

Kasap Havası

Annesinin istediği kızla nişanlanmak üzere olan taksi şoförü Ahmet, kendisinden yaşça hayli büyük olan terzi Leyla ile bir ilişkiye başlar. Bu noktadan sonra üçüncü kişilerin de dahil olduğu çetrefilli bir aşk öyküsü bizi içine alır. Çevre baskısının içinde sıkışıp kalmış karakterlerin özgürleşme hikayesi de denilebilir film için. İnsanın geçmişle olan halledemediği meselelerin altını çizen film, toplumsal birçok konuya da derinlemesine dokunuyor. Festivallerde büyük ilgi gören film 9 Aralık’da vizyona girecek.

Sen Benim HerŞeyimsin

Tolga Çevik ve Melis Birkan’ın başrollerini oynadığı film, sıcacık bir baba-kız ilişkisi etrafında şekilleniyor. Hayattaki bütün korkularının üzerine gidilmesi gerektiği düşüncesiyle yetiştirilen Sedat (Tolga Çevik), küçük yaşta babasını kaybeder. Korkularıyla birlikte günübirlik ilişkiler yaşadığı bir hayat sürerken birden Pınar’ın (Melis Birkan)  kapısına gelip küçük çocuğunu ona bırakmasıyla yaşamı tümüyle değişir. Masalsı bir tatla ilerleyen hikaye annenin çocuğunu geri almak istemesiyle çıkmaza girer. Hem komik ögeler barındıran hem de duygulara dokunan  film 9 Aralık’da vizyona girecek.

Tereddüt

Başarılı yönetmen Yeşim Ustaoğlu’nu merakla beklenen filmi Tereddüt 16 Aralık’da vizyona girecek. Küçük bir kasabaya tayini çıkan psikiyatrist Şehnaz’ın ailesini bir kazada kaybedip akli dengesini yitirmek üzere olan Elmas’ın kesişen hayatları üzerine odaklanıyor film. Başrollerinde Funda Eryiğit, Ecem Uzun, Mehmet Kurtuluş ve Okan Yalabık’ın oynadığı film oldukça başarılı oyunculuk performanslarına sahip.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı