Acnelyse Krem Nedir, Kullanımı ve Cilde Faydası

Acnelyse Krem

Acnelyse ilacı tretinoin maddesi içermektedir. Sivilce kremi olarak da bilinmektedir. Kullanan kişinin cildindeki hücrelerin beslenmesini ve yenilenmesini sağlamaktadır. Bu yenilenme süreci cilde A vitamini kazandırılması yoluyla yapılmaktadır. Acnelyse, cilde uygulandığında cildin en üst tabakasındaki hücreler yenilenmeye başlar. Cildin diğer tabakalarında oluşan yaş ve kir katmanlarının da temizlenmesini ve bu sayede siyah noktaları da yok etmeyi amaç edinmektedir.

Acnelyse Krem Nedir
Acnelyse Krem Nedir

 Acnelyse Krem Ne İşe Yarar?

Acnelyse krem, sivilce tedavisinde kullanılmaktadır. Acnelyse uygulandığı cildin, en üstte bulunan tabakasındaki derinin soyulmasını sağlar. Deri soyulduğunda vücut metabolizması otomatik olarak cildin yenilenmesi için çalışmaya başlar.

Bu şekilde Acnelyse krem ciltteki kan dolaşım seviyesini arttırır ve ciltte sıkılaşma meydana gelir. Cilt içerisindeki dokular daha sıkı ve güçlü bir hale gelmiş olur. Acnelyse kremin etki edebilmesi ve gözle görülür bir değişim yaşanabilmesi için en az 1 ay süre ile düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.

 Acnelyse Krem Zararları Ve Faydaları?

Acnelyse krem tedavisinin her ilaçta olduğu gibi faydaları ve zararları bulunmaktadır. Acnelyse krem çok etkili bir kremdir. Sivilce tedavisinde doktorlar sıklıkla bu ilacı önermektedir. İlk uygulanmaya başlandığı dönemde ciltte soyulma ve kızarma gözlenebilir. Acnelyse krem faydaları oldukça fazladır. Ancak Acnelyse krem, ciltte bulunan ölü tabakanı ortadan kaybolmasını sağlar. Cilt üstünde ve daha iç katmanlarda bakteri oluşumunu durdurarak sivilce oluşumunu engeller. Deri üzerinde daha önceden tahriş olmuş tabakayı yok ederek yenilenmesini sağlar. Cilt üzerinde bulunan, daha önceki sivilceler esnasında oluşmuş sivilce izlerini ve halen duran sivilceleri yok eder. Ciltte ağrı yapan, büyük ve içerisinde iltihap barındıran sivilcelerin iltihaplanmasını kurutur ve sivilceleri ortadan kaldırır. Cildin sivilcesiz canlı ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlar.

 

Acnelyse kremin zararları ise, ilk kullanılmaya başlandığı dönemde sivilcelerde artış veya ağrı gözlenebilir. İlk bir aylık süre içerisinde herhangi bir tedavi gerçekleşmeyebilir. Acnelyse ilacı tedavi şekli düzenli bir kullanım ve süre gerektirmektedir. İlaç bir ay kullanıldıktan sonra, ilacın etkileri ciltte gözle görülebilir bir biçimde fark edilmeye başlar. Ayrıca Acnelyse krem cildi yenilediğinden biraz hassaslaşmasına sebep olur. Bu dönemde güneş ışınlarından fazla etkilenme görülebilir. Acnelyse krem kullanıldığı dönemde güneş etkilerine olabildiğince az maruz kalınmalıdır.

Acnelyse Krem Kullanımı
Acnelyse Krem Kullanımı

 Acnelyse Krem Nerelerde Kullanılır?

Acnelyse krem doktorun reçetede belirtiği yerde ve belirttiği kullanım şekli ile kullanılmalıdır. Genellikle, yüz ve boyun bölgesinde kullanılırken, doktorlar tarafından sivilceli olan diğer cilt bölgelerinde de kullandırılabilir. Acnelyse krem kullanmadan önce kullanılacak bölge ayrıntılı bir şekilde temizlenmelidir. Acnelyse krem kullanımından önceki temizlikte kükürtlü sabun kullanılmamalıdır. Başka bir sabun ile cilt temizlenebilir. Krem uygulamaya başlanmadan önce eller yıkanmalı ve temiz bir halde uygulamaya başlanmalıdır. Krem sürüldükten sonra yıkama ya da durulama yapılmamalıdır.

 

 Acnelyse Krem Nasıl Sürülür Ve Yan Etkileri Nelerdir?

Acnelyse krem cilt ve eller ayrıntılı bir şekilde temizlendikten sonra uygulanmalıdır. El parmak ucunu bir miktar Acnelyse krem alındıktan sonra sivilceli bölgenin üzerine bastırmadan sürülmelidir. Sürüldükten sonra su ile yıkama veya durulama yapılmasına gerek yoktur. Kremin genellikle günün akşam saatlerinde uygulanması tavsiye edilmektedir.

 

Her ilaç tedavisinin kendine has yan etkileri bulunmaktadır. Acnelyse krem gebelik döneminde kullanılmamalıdır ve gebelik önleyici ilaçların etki derecesinin azalmasına sebep olabilir. Ayrıca kullanan kişilerde karın ağrısı, nefes alırken zorlama, ışığa karşı duyarlılık, kaşınma ve batma hissi, dilde ve boğaz çevresinde şişlik görülebilir. Bu yan etkilere oldukça az rastlanmaktadır. Yan etkiler ile karşılaşıldığında doğrudan doktor ile görüşülmelidir.

Genel olarak Acnelyse Krem Kullananlar memnun. Aynı şekilde sivilce gidermede yardımcı olan İmex krem, Expigment krem gibi ürünleri de doktor tavsiyesi ile kullanabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz: Madecassol Krem okudunuz mu ?

Yararlanılan kaynaklar:

Natural Skin Care – İlaçWeb

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı