Yüzünüz İçin Doğal Nemlendiriciler

Güzellik ve cilt bakımı kadınlar için oldukça önemlidir. Kişilerin cilt tipleri nasıl olursa olsun mutlaka nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Yağlı bir cilde sahip olanların bile düzenli olarak cildi nemlendirmeleri gerekmektedir. Bunun için tüm cilt tiplerine özel ve uygun olarak yapılmış nemlendiriciler bulunmaktadır. Kutu içerisinde bulunan nemlendiricilerin yanı sıra evde kendinizin de hazırlayacağı ve kolaylıkla uygulayacağı doğal nemlendiriciler bulunmaktadır. Uygulayacağınız bu nemlendiriciler cildinizi koruma altına alarak dış etkenlere karşı bir bariyer oluşturacaktır.

Cildi Düzgün Bir Şekilde Nemlendirmek Kırışıklıkların Oluşmasını da Engeller

Cildi nemlendirmek sadece kuru ciltler için değil, tüm cilt tipleri için oldukça önemlidir. Özellikle ciltte kırışıklıklar meydana geldiğini gören kişilerin ciltlerini düzgün bir şekilde nemlendirmediği anlaşılır. Cildin her bakım ve temizliği sonrasında mutlaka nemlendirilmesi gerekmektedir. Bu nemlendirme işlemi ciltte oluşmuş kırışıklıkların yok olmasını ve tekrar oluşmasını engellemektedir. Akşam yatmadan önce uygulayacağınız nemlendiriciler sayesinde tüm gece boyunca cildinizin ihtiyaç duyduğu nem kazanılacaktır.

 

Evde Doğal Nemlendiricinizi Hazırlamak İçin Gerekli Malzemeler

Yapacağınız nemlendirici için malzemeler oldukça ulaşılabilirdir. Aynı zamanda uygulaması da diğer maskelere göre daha kolaydır. Bu nemlendirici için gerekli olan malzemeler arasında; 2 çorba kaşığı kadar aloe vera, yaklaşık 90 gram sıvı yağ, yaklaşık 50 gram kadar gül suyu ve 20 gram kakao yağı bulunmaktadır.

 

Evde Doğal Nem Maskenizi Hazırlayın

Bir kap ya da kâsenin içerisine aloe veranın jelini ve gül suyunu karıştırın. Ardından yağları ekleyerek tekrar karıştırın. Tüm malzemeler birbirleri ile işlendikten sonra cildinize masaj yaparak uygulayın. Bu maske sayesinde cildinizin ihtiyaç duyduğu A ve E vitaminleri karşılanmış olacaktır. Bu maskeyi gece yatmadan 1 saat önce uygulamanız tüm gece boyunca daha fazla fayda görmenizi sağlayacaktır. Hazırladığınız karışımı bir kabın içerisinde ağzı kapalı bir şekilde soğuk bir yerde tutarak belirli bir süre boyunca kullanabilirsiniz.

 

Bu nem maskesi aynı zamanda makyajı çıkarmak için de oldukça etkilidir. Özellikle içerisinde bulunan yağ ile cilt aynı zamanda beslenmiş olur. Sabun ya da diğer temizleme ürünlerinin yanı sıra daha fazla etkisi bulunmaktadır. Kolay ve hızlı bir şekilde makyajını çıkarmak isteyenler için oldukça faydalı bir nem maskesi görevi oluşturmaktadır. Cildi temizlemek için kullanılan cilt bakım ürünlerinin uygulanmasından sonra nemlendirici uygulamak gerekir. Fakat bu nem maskesi ile çıkarılan makyaj sonrasında tekrar bir nemlendirici uygulamanıza gerek yoktur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı