Yurtdışı Gezisi Planlamasına Yardımcı Olacak Uygulamalar

Yurtdışında seyehat etmek ve bunu herhangi bir tura bağlı kalmadan yapmak inanılmaz bir deneyim olsa da oldukça gerilimli bir planlama aşamasını da beraberinde getiriyor. Siz kendinize “Nerede kalacağım? Ne kadar harcayacağım? Ne kadar gezebilirim?” gibi sorular sorup hayallerinizden vazgeçmeyin diye işinize yarayacak bazı uygulamaları bu yazımızda topladık.

Couchsurfing

Eğer “Ya yolda kalırsam ve kalacak yere ihtiyacım olursa? Hadi diyelim gittim, arkadaşlık edebileceğim birileri var mı? Otel fiyatları çok pahalı…” gibi düşünceler sizi yoruyorsa Couchsurfing, hem farklı kültürleri keşfetmenin hem de bu sorulara cevap vermenin en güzel yollarından birisi. Ücretsiz konaklama fırsatını neden geri çevirelim ki? Couchsurfing ile, sizi ağırlayacak kişileri bulmak için profilleri gideceğiniz yere göre sıralayabiliyor, onları inceleyebiliyor, ev sahiplerine/ailelere istek gönderebiliyor ve gelen cevapları okuyabiliyorsunuz.

 

TripAdvisor

TripAdvisor ile 225 milyonun üzerinde kullanıcı yorumunu, Dünya’nın her yerinde en ucuz uçak biletini, rezervasyon seçeneklerini, fiyata göre restoranları ve gezilecek yerleri bulabilirsiniz. İster dünya çapında otel zincirler isterse hoş butik otelleri tercih ediyor olun, TripAdvisor’da mutlaka yorum bulursunuz. Milyonlarca kullanıcı, oteller, pansiyonlar, konukevleri vb. ile ilgili yorumlarını paylaştı. Seyahat yorumlarınızı ekleyin ve tüm dünyadan gezginlerin mükemmel seyahatlerini planlamalarına ve rezervasyon yaptırmalarına yardımcı olun.

Rome2Rio

Rome to Rio ile “nereden giderim? Nasıl giderim? En hızlı nasıl giderim? En ucuza nasıl giderim? Ne kadara giderim? Yol ne kadar sürer?” gibi onlarca sorunun cevabını bulabilirsiniz. Bütün yolculuğunuzu harita üzerinden planlayıp süre ve fiyat konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Üstelik internet üzerinden de kullanabiliyorsunuz.

Google Maps

Şehir içi yolculukların kurtarıcısı, Avrupa’da günlük hayatın bir parçası haline gelen Google Maps olmadan bu listenin sonuna gelemezdik. Oteli geri bulamamaktan mı korkuyorsunuz? Google Maps’e kordinatları kayıt edin ve tekrar otele hangi otobüse binip hangi metroya bindikten sonra geri dönebileceğinizi öğrenmiş olun. Taksi ile yolculuk ederken kandırılmaktan mı korkuyorsunuz? Yolu Google Maps ile takip edin ve kandırılıp kandırılmadığınızı öğrenin. Normal günlük hayatımızda seyehat etmezken bile rahatlıkla kullanacağımız bir uygulama.

Siz gezginler hangi uygulamaları önerirsiniz? Sizce bu listeye hangi uygulamalar eklenmeli? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın 🙂

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı