Yılbaşı Makyajı

Yılbaşı; en özel kutlamalardan biri. Ve bu kutlama gecesinde abartının olduğu hiçbir şey göze batmayacaktır. Yılbaşı denilince akla ilk gelenlerden kırmızı rengini makyajınıza nasıl taşıyacağınızı adım adım anlatacağız.bold-lipstick-makeupAdım 1: Ten Makyajı

  • Memnun kaldığınız fondöteninizi, fırçanıza alıp hafif hareketlerle yüzünüze dağıtın. Fondöteni kullanırken fırçanızı yüzünüze baskı yaparak uygulamayın. Bu fondötenin cildinizde katman gibi durmasına neden olacaktır. Yumuşak hareketlerle, fırça yardımıyla fondöteninizi yüzünüze ve boynunuza uygulayın.
  • Göz altınız için kapatıcıya ihtiyaç duyuyorsanız veya yüzünüze aydınlık katmak istiyorsanız göz altı kapatıcısını yüzük parmağınızla hafif ve sık vuruşlarla dağıtın. Yüzük parmağının kullanılmasının nedeni diğer parmaklarınıza oranla daha az darbemsi hareketler yapıyor olmanızdır.
  • Elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarmak için bronzer kullanın. Bronzerı elmacık kemiği çukuruna uygulayın. Daha sonra üstüne şeftali tonlarında bir allık uygulayın. Yılbaşı makyajında gözleri ve dudakları ön plana çıkaracağınız için ten makyajını en sade olacak şekilde yapmakta fayda var.

Adım 2: Göz Makyajı

Yılbaşı gecesi için göz makyajınızda “smokey eyes” uygulaması yapabilirsiniz. Buğulu gözlerle yılbaşında daha çekici ve şık gözükeceksiniz. Dumanlı göz makyının yapımını öğrenmek için buraya tıklayınız.

Dumanlı göz makyajınızda kırmızı rujunuza en çok yakışacak, metalik renkleri kullanabilirsiniz. makeup-smoke-eyes

Adım 3: Dudak Makyajı

Ve son adım dudaklar! Dudaklarınızı yılbaşının vazgeçilmez rengi olan kırmızı ile buluşturun. Rujunuzda kırmızı tonunu seçerken kıyafetinizi göz ardı etmeyin. Kıyafetinize uygun kırmızı bir ruj ile dudaklarınızı tamamlayın. Rujunuzu gece boyunca sürekli yenilememek için dudak kalemi kullanmayı ve kalıcılığını arttırmak için daha önceden ipuçları verdiğimiz kırmızı ruj ile nasıl makyaj yapılır yazımızdaki aşamaları izlemenizi tavsiye ediyoruz.

yılbaşı-makyajı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı