Yeşil Gözler için Göz Makyajı Önerileri

Makyaj yaparken, ten ve saç renginizin yanında göz renginize de dikkat etmelisiniz. Özellikle renkli gözlüyseniz makyajda kullandığınız renk tonlarının bakışlarınız üzerinde oldukça etkisi vardır.

Yeşil gözlere üç temel renk önerilir. Bunlar;

  • Mor
  • Yeşil
  • Bakır – Kahve

tonlarıdır. Bunun yanın sıra, saç renginiz açıksa pembe renkler, siyah ise toprak tonları size yakışacaktır. Krem, gri, bej, vizon renkleri de yeşil göz rengini ön plana çıkarmada yardımcı olan diğer renklerdir. Siyah eyeliner kullanarak da bu etkiye ulaşabilirsiniz.

Mor Renk Tonları: Gözleriniz açık yeşilse açık, koyu yeşilse koyu mor tonlarını tercih edin. Böylece makyajınız göz renginizin önüne geçmemiş olacak. Örneğin; bordo veya mürdüm, yeşille en iyi uyum sağlayan renklerdendir. Koyu renklerle yapacağınız makyaj size gizem katacaktır.

Yeşil Renk Tonları: Bu rengi dumanlı göz makyajı yaparak kullanırsanız daha çarpıcı ve çekici bakışlara sahip olabilirsiniz. Açıktan koyuya doğru kullandığınız yeşil rengi, göz renginizin etkileyiciliğini ortaya çıkaracaktır.

Bakır – Kahve Tonları: Bu tonları gece makyajında, davetler veya özel günlerde tercih edebilirsiniz. Sizin için derlediğimiz görsellerden ilham alabilirsiniz!

1) Kahve – Bakır Tonlarında Göz Makyajı

yesil-gozler-icin-goz-makyajibakir-tonlarinda-goz-makyaji

yesil-gozler-icin-makyajkahve-tonlarinda-goz-makyajieye-makeup-for-green-eyesyesil-gozler-icin-makyaj-onerisi-2

2) Gri Tonlarında Göz Makyajı

yesil-goz-makyaji

3) Renkli Göz Makyajları

yesil-gozler-icin-makyaj-onerileri  yesil-goz-makyaji-2yesil-goz-makyaji-3yesil-goz-makyaji-5 eyemakeup-for-green-eyes

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı