Yağmurlu Günler İçin Stil Önerileri 2019

Son dönemde artan yağmur yağışları ile birlikte çoğu kişi evde kalmayı seçse de bazı kişiler kendilerini dışarı atarak yağmurlu havanın tadını çıkarmayı seçmektedir. Yağmurun tadını çıkarmayı seven ama tarzından da ödün vermek istemeyen kişilerin kullanabilecekleri birbirinden farklı stiller bulunmaktadır.

Yağmur Botları

Yağmur yağdığı zaman kişilerin en çok işine yarayacak ve onları en çok koruyacak kıyafetlerden birisi de şüphesiz ki botlardır. Su geçirmez özelliği sayesinde giyen kişilerin ayakları oldukça iyi koruyacak olan bu yağmur botları şıklığınızı da arttıracak. Ayaklarının fazla ıslanmamasını isteyen kişiler uzun ve renkli olan bu botları tercih ederek tarzlarını yansıtabilirler. Ayrıca bu botlar Skinny Jean veya taytlar ile son derece rahat ve uyumlu olacaktır. Bu botların içine giyilecek olan kalın çoraplar da giyen kişilerin ayaklarını koruyacaktır.

Şemsiyeler

Yağmur yağdığı zaman sokağa çıkan kişiler her ne kadar kendilerini korumaya çalışsa da çoğu zaman yağmurdan korunmakta zorluk çekerler. Yağmurdan korunmakta zorluk çeken ve fazla ıslanmak istemeyen kişilerin kullanabileceği en etkili aksesuarlardan birisi de şemsiyelerdir. Şemsiye modellerinin çoğu birbirine benzese de farklı olmak ve tarzlarını daha da renklendirmek isteyen kişiler renkli olan şemsiyeleri tercih edebilirler. Renkli şemsiyeler kişileri yağmurdan koruduğu gibi kullanan kişinin dikkatleri üzerine çekmesine de yardımcı olacaktır.

Yağmurluklar

Yağmurlu havada dışarı çıkmak isteyen kişilerin ilk akıllarına gelen kıyafetlerden birisi de yağmurluklardır. Şemsiye kullanmayı sevmeyen kişiler için biçilmiş kaftan olan yağmurluklar ince yapıları sayesinde de giyenleri fazla bunaltmayacaktır. Genel olarak yağmurluklar sıkıcı ve renksiz olarak bilinseler de son dönemlerde ortaya çıkan renkli ve tarz yağmurluklar bu kanıyı yanıltır nitelikte.

Renkli Kıyafetler

Yağmurlu zamanlarda hava kapalı olduğu için çoğu insan da kapalı ve koyu renkleri tercih etmektedir. Yağmurlu havalarda dışarı çıktığında daha tarz gözükmek isteyen kişiler ise kıyafetlerini renkli seçerek kendilerini bir adım öne taşıyabilir ve tüm dikkatleri üzerlerine toplayabilirler. Ayrıca renkli kıyafetlerin kullanımı kişilerin yağmurlu havadan dolayı girmiş olduğu sıkıntıyı da atlatmalarına yardımcı olacaktır. Renkli kıyafetleri tercih eden kişilerin ise kıyafetlerinde seçecekleri renk uyumu da oldukça önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı