Vitiligo Hastalığı ve Vitiligo Kapatıcı Kremler

Vitiligo kapatıcı kremler birçok vitiligo hastası tarafından kullanılıyor. Sizler de bu rahatsızlığı yaşıyorsanız krem kullanarak tedavi olmasını sağlayabilirsiniz. Cilt hastalığı olan vitiligo vücutta beyaz bölgeler oluşturmaktadır. Özellikle yüz, el, ayak ve genital bölgelerde oluşmaktadır. Vücudun değişik bölgelerinde pigment eksikliğinden dolayı beyaz bölgeler meydana gelmektedir. Her bölgede farklı şekilde de görülebilir. Şiddet derecesine göre hastalık farklılık gösterebilir.

Vitiligo nedeni bilinmez bir şekilde devam eder. Bu hastaların güneşten uzak durmaları gerekir. Pigment oluşturacak tedavi yöntemleri dermatologist tarafından kontrol altında olarak uygulanmalıdır. Vitiligo için en etkili tedavi yöntemleri hala araştırılmaktadır. Hastalık genetik olarak da oluşabilmektedir. Koyu tenli kişilerde kolay fark edilen bu hastalık açık tenlilerde ise bronzlaştıktan sonra fark edilebilmektedir. Bazen tüm vücudu etkileyen bu hastalık değişik şekillerde görülebilmektedir. Güneş yanığı, ateşli hastalıklar, stres gibi sebepler hastalığın şiddetlenmesine neden olabilir. Kişiler estetik kaygısından dolayı depresyon, utangaçlık gibi sorunlar yaşayabilirler. Krem, ışık tedavileri, ilaç gibi tedavi yöntemleri mevcuttur. Tedavi için erken teşhis oldukça önem taşır. Yüz bölgesi tedaviye oldukça iyi cevap veren bölgedir.

Bazı Vitiligo Kapatıcı Kremler

Vitiligo kapatıcı kremler arasında viticolor vitiligo kapatıcı jel krem bulunmaktadır. Bu kremi akşam yatmadan önce uygulayabilirsiniz. Böylece oldukça etkin hale gelecektir. Drula vital pigment vitiligo kremini ise yaz ayları için koruyucu kremlerle kullanmak gerekmektedir. Bu krem açıldıktan 8 ay sonraya kadar tüketilmelidir. Lekelerin olduğu kısımlara uyguladıktan sonra ellerinizi yıkamayı unutmamalısınız. Kryolan dermacolor camouflag vitiligo kreminin farklı renklerde çeşitleri bulunmaktadır. Böylece cilt tonunuza uygun olanı tercih etmeniz mümkün. Bu krem dövme izleri ve güneş lekelerini de başarılı biçimde kapatmaktadır. Vichy dermablend foundation kremi yaklaşık 16 saate kadar dayanıklılık göstermektedir. Vitiligoyu kolayca kapatan bu krem 5 farklı renk seçeneğine sahiptir. Teninize uygun tona kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Cildinize eşit şekilde dağılım sağlayıp pürüzsüz görünüm oluşturabilirsiniz. Ayrıca güneşe çıkmadan önce koruyucu kullanmaya da oldukça özen göstermelisiniz. Bu kremler sayesinde kolaylıkla vitiligo lekelerinizi kapatabilirsiniz. Vitiligoyu kapatan kremlerle estetik görünümlere ulaşmanız mümkün.

Vitiligo Kapatıcı Kremler İşe Yarıyor mu?

Vitiligo kapatıcı kremler ile azalma gösterebilir. Ciltte beyaz lekeler oluşturan bu hastalık yaşayanları oldukça rahatsız etmekte ve psikolojik olarak etkilemektedir. Vitiligo kremleri ile hasta olan bölgeleri kapatmak mümkündür. Ancak daha kötü sonuçlar oluşmaması için kremleri doğru bir şekilde uygulamak oldukça önem taşımaktadır. Bu nedenle uzman kontrolünde kullanmalısınız. Kremleri oldukça ince bir tabaka halinde sadece hasta bölgeye uygulamalısınız. Kremler denize girildiğinde etkisini kaybedebilir ancak yaklaşık 5 gün boyunca cilt rengini değiştirmeden duran kremler mevcuttur. Vitiligo hastaları estetik kaygıdan oldukça rahatsız olmaktadır. Bu nedenle kapatıcı kremleri kullanmayı tercih edebilirler. Sağlıklı bölgeler korunarak krem tedavisi uygulanabilmektedir.

Görsel kaynak: google.com – https://viticolorjel.wordpress.com

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bende Vitiligo hastasıyım bu krem kamuflaj icinmi yoksa yeni başlayan hastalar icinmi elimde bayağı yoğun bir beyazlama var faydalı olurmu 16 saat iyi bir süre saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı