Vidalı İmplant

İmplant, özel bir tedavi yöntemi olarak bilinmekte ve başta diş dökülmeleri olmak üzere pek çok sorunda etkili olarak tercih edilmektedir. Tabii ki vidalı implant ve bunun dışında diğer implant tiplerinin varlığından söz etmek doğru olacaktır. Ancak en uygun tedavi hiç kuşkusuz uzman diş doktorları tarafından belirlenecek ve süreç hakkında hastalara da bilgi verilecektir. Genel açıdan değerlendirilir ise vidalı implantlar, normal dişlerin fonksiyonunu ve estetiğini sağlamak için en uygun tedavi yöntemleri arasında kabul görmektedir. Haliyle diş dökülmeleri ya da diş köklerinde ciddi sıkıntılar olanlara hekimler tarafından vidalı implant teklifi yapılmaktadır. Gerek güvenli gerekse de sağlıklı olmasından ötürü tercih edilen implant yöntemi hakkında söylenecek temel bilgiler bundan ibarettir.

2021 izmir diş

Vidalı İmplant Nedir

Vidalı implant, aslında normal dental implanta verilen halk arasındaki isimdir. Bilindiği üzere implant, diş kökü görevi görmekte ve çene kemiğine sabitlenmektedir. Böylelikle ortaya çıkan problemin giderileceğini ve hastanın normal diş fonksiyonlarını geri kazanabileceğini söylemek mümkündür. Genellikle diş hastanelerinde ve özel polikliniklerde uygulanan implant işlemi, mutlaka bu konuda uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu sayede tedavi şansı daha yüksek olacak ve hastalar kısa süre içerisinde tedaviden verim alabileceklerdir. Sonuç itibariyle vidalı implant, standart implant işlemine verilen genel isimdir. Ayrıca fiyatlar ve diğer ayrıntılar için hastaların kliniklerle görüşmeleri uygun olacaktır.

Vidalı İmplant Nasıl Takılır

Vidalı implant, basit bir şekilde diş boşluğuna monte edilmektedir. Bunun için diş doktorları tarafından özel aparatlar kullanılmaktadır. Tabii ki bir sorun ya da problem olmaması için öncelikle hastanın diş röntgeni çekilmektedir. Sonrasında ise hekim tarafından en uygun implant ölçüsü belirlenecek ve diş dokusuna göre gerekli işlem hızlı biçimde uygulanacaktır. Bu arada herhangi bir ağrı ya da sızı yaşamadan tek seansta işlemin sonlanması söz konusudur. Netice olarak vidalı implant tedavisi hakkında verilebilecek genel ayrıntılar bundan ibarettir. Fakat hastalar, uzman diş doktorları ile görüşerek implant ile alakalı bütün merak ettiklerini öğrenme şansına sahiptirler. Unutmadan fiyatların da yine hastadan hastaya değişiklik göstermesi mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı