Uzun ve Hacimli Doğal Kirpikler

Her kadın uzun ve hacimli kirpikler ister. Yüz makyajında oldukça çarpıcı etkiye sahip kirpikler için nasıl uygulama yapmalısınız? Takma kirpik kullanmayı sevmiyorsanız bu yazımızda kirpiklerinize nasıl hacim kazandırabileceğinizi anlatacağız.uzun-ve-hacimli-kirpikler

1. Doğal Yağlarla Kirpik Besleme

Cilt ve saç bakımında önemli yere sahip doğal yağlar, kirpikleriniz için de imdadınıza koşuyor. Yapmanız gereken her aktarda bulabileceğiniz bir “hint yağı almak. Hint yağının kirpikleri beslemenin yanı sıra uzatma gibi bir etkisi var. Kullananların çoğu bu uygulamadan memnun kalıyorlar.

hint-yağı-kirpik-uzatma

Peki hint yağını kirpiklerinize nasıl uygulamalısınız?

Pamukla uygulama yapabilirsiniz. Ya da biten maskara fırçanızı temizleyip yağı uygulamak için de kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken husus yağı uygulamadan önce kirpiklerinizi kirden arındırmış olmanız. Temiz kirpiklerinize yağı,  gece yatmadan önce, gözünüze temas etmeyecek şekilde uygulayın ve sabah kalktığınızda yıkayın. Maskara fırçanızı her uygulamadan sonra temizlemeyi unutmayın! Bu basit işlemi düzenli bir şekilde yaparsanız pozitif etkilerini 3-4 hafta içerisinde farkedeceksiniz.

Bir diğer doğal yöntem olarak “Badem Yağı”! Hint yağı gibi besleyici ve uzatıcı etkisi olan badem yağını da bir diğer tercih olarak kullanabilirsiniz. Uygulama şekli açısından farklılık göstermiyor. Ek bir yön olarak badem yağı kirpiklerinize parlak bir görünüm veriyor. Dilerseniz iki yağı karıştırıp aynı anda uygulama da yapabilirsiniz.

2.Kirpik Bazı

Kirpik bazı; rimel kullanımından önce kirpiklere doğal hacim ve uzunluk vermeyi, rimelin daha etkili görünmesini sağlamayı vaad eden bir ürün. Rimel sürmeden önce baz kullanmanız, kirpiklerinizin daha hacimli gözükmesinde büyük etmenlerden biri olacaktır. Bir kat baz uygulamasının ardından bir dakika kadar bekleyin ve iki kat rimel sürün. Böylece rimelden de en yüksek faydayı sağlamış olacaksınız.

kirpik bazı

3. Kirpik Kıvırma Aleti

Kirpik kıvırma aletleri her ne kadar istediğiniz kıvrık kirpiklere ulaşmanıza yardımcı olsa da uzun vadede kirpiklerinizi kırmakta ve dökülmesine neden olmaktadır. Bu nedenle kirpik kıvırma aletlerinden uzak durmanızda fayda var. Daha sağlıklı ve bakımlı kirpikler için kıvırma işlemini rimelinize ve bazınıza bırakın.

eyes1

4. Rimel Seçimi

Rimel alışverişlerinizde maskara fırçanıza ve ne vaat ettiğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Fırça modelleri farklılık göstermekte, modellerine göre şekillendirmeleri – işlevleri de değişmektedir. Kirpiklerinizde yakalamak istediğiniz yapıya göre rimel seçiminizi yapmalısınız.maskara-modelleri

5. Rimel Uygulama

Uygulama yaparken rimeli, kirpiklerinize tarıyormuşçasına sürmelisiniz. Diplerden başlayarak uçlara kadar sürerseniz kirpikleriniz olduğundan daha hacimli ve uzun görünecektir. Sadece uçlara sürmeniz hacim görünümünü vermez. Alt kirpiklerinize rimeli hafif şekilde sürmeniz gerekiyor. Alt kirpiklere yoğun rimel sürmek, yüz makyajınızı ağırlaştırır.eyeslasher-makeup

Ayrık kirpikler için rimel uygulamasından sonra kirpik tarağı ile kirpiklerinizi tarayın. Böylece birleşmiş kirpik görüntüsü ortadan kalkarken, rimeliniz de eşit bir şekilde yayılacaktır.

eyelash-mascara

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı