Tüy Azaltıcı Bitkisel Çözüm Önerileri

  • 06 Eylül 2014
  • 884 kez görüntülendi.
Tüy Azaltıcı Bitkisel Çözüm Önerileri

Bitkisel ürünler kullanarak istenmeyen tüylere çözüm getirilebilir. Ev ortamında kolaylıkla hazırlanabilen bitkisel ürünler ile pürüzsüz bir cilde kavuşulabilir.

1-) Tüy Azaltıcı Bitkisel Çözüm

  • 15 gram nişasta
  • 30 gram lanolin
  • 10 gram vazelin
  • 20 gram kırlangıç otu özü

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Nişasta haricinde bütün malzeme uygun bir kaseye alınır. Ufak bir tencereye bir miktar su ilave edilerek kaynamaya bırakılır. Su kaynadıktan sonra karışımın ilave edildiği kase kaynayan suyun buharına oturtulur. Benmari usulü ile kasede bulunan malzemeler eritilir. Eriyen malzemenin içine nişasta ilave edilerek karıştırılır. Hazır hale gelen karışım soğuduktan sonra istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgelere sürülür. Yüz ve tüm vücuda uygulanabilen karışım vücutta 7-8 saat kadar bekletildikten sonra sıcak su yardımı ile temizlenir.

2-) Tüy Azaltıcı Bitkisel Çözüm

  • 2 yemek kaşığı kadar hamam otu
  • Yeteri kadar su

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Hamam otu su ile krem kıvamı alıncaya kadar karıştırılır. Hazır hale gelen karışım istenmeyen tüylerin bulunduğu alanlara sürülerek 2-3 dakika kadar bekletilir. Bekleme süresi fazla tutulduğu zaman cildin tahriş olmasına neden olabilir. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra karışım ılık su ile yıkanır.

Tuz Ve Limon İle İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak Mümkün!

Küre geçmeden önce istenmeyen tüyler tamamen temizlenir. Bir miktar kaya tuzu limon suyu ile karıştırılır. Tüylerin temizlendiği bölgeye hazırlanan karışım sürülür. Kür özellikle gece yatmadan önce yapılmalı ve sabaha kadar bekletilerek yıkanmalıdır. Tuz ve limon ile hazırlanan kür 3 gün boyunca aynı şekilde uygulanmalıdır.

Bakla İle Tüylerden Kurtulmak Mümkün!

İstenmeyen bölgelerde bulunan tüyler kökünden temizlenir. Daha sonra bakla kabuğunun içindeki su çıkarılır ve temizlenen bölgelere sürülerek birkaç dakika sonra yıkanır. Baklanın suyu tüylerin azalmasına yardımcı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.