Türkiye’de ki En İyi 4 Kamp Alanı

Kamp, hem şehir hayatının yorucu kaosundan uzaklaşmak hem de özgürlüğün tadını çıkarmak için birebir. Kamp yapanların amacı tek bir noktada birleşse de tercih edilen yerlere göre kamp insanın farklılık gösterdiğini söyleyebiliriz. Kimi orman kampçısıyken kimi “Deniz olmadan asla!” der. Bu içeriğimizde her iki kesime de hitap edecek yerleri derledik! Keyifli okumalar…

 

KELEBEKLER VADİSİ – MUĞLA

Her köşesi doğa harikası olan Muğla’nın Fethiye’ye bağlı Kelebekler Vadisi; 80’den fazla kelebek türü, dik yamaçlar arasına saklanmış alanı, şelalesi, beyaz kumu ve duru denizi ile tam bir gizli cennet. Ulaşımı biraz zor olsa da gitmeye, görmeye, huzuru tatmaya değer bir yer. Ölü Deniz’den alana teknelerle ulaşabiliyorsunuz. Bir diğer seçenek ise köyden minibüsle ulaşım. Fakat minibüs sizi Kelebekler Vadisi’nin yukarısında bırakıyor ve kayalardan aşağıya iniş yapmanız gerekiyor.

Alanda işletmeler bulunuyor. İhtiyaçlarınızı oralardan karşılayabiliyorsunuz. Fakat sırt çantası ile dolaşan bir gezginseniz ücretler sizi biraz yorabilir.

UÇMAKDERE – TEKİRDAĞ

Uçmakdere, Tekirdağ’ın Şarköy ilçesine bağlı bir köy. Bir tarafı dağ bir tarafı orman olan Uçmakdere’nin doğa güzelliği size kendisine hayran bırakabilir. Sahil kenarında çadırınızı atabileceğiniz kamp alanları mevcut. Fiyatları oldukça makul, 25 lira civarı. Elektrik, tuvalet, su ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorlar.

Adına yakışan şekilde Uçmakdere’de yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Fiyatları 150 ile 200 lira arası değişiyor.  Atlayış yapabileceğiniz üç alan bulunuyor. İki tanesi 620, diğeri de 250 metre yüksekliğinde. Eğitmene ve rüzgara göre değişiyor fakat 10-15 dakikalık atlayış keyfi yaşıyorsunuz.

BORÇKA/KARAGÖL – ARTVİN

Dört yanı ormanlarla çevrili olan Borçka Karagöl bir heyelan set gölü. Aynı zamanda ülkemizdeki milli parklardan biri de olan Karagöl, Borçka ilçesine 27 km uzaklıkta. Yemyeşil el değmemiş doğası gözlerinize ve ruhunuza şölen yaşatacak cinsten.

Borçka, Artvin merkeze 57 km uzaklıkta. Otobüslerle veya kendi aracınızla rahat bir şekilde ulaşmanız mümkün. Karagöl’ün 10 km çevresinde konaklayacak mekanlar bulunuyor. Kamp yapmanın en mükemmel hali çadır atmak. Çadırınızı göl kenarında kamping alanlarına kurup rahatça kampınızı yapabilirsiniz. Çadırınız yoksa kiralayabilme olanağınız var. Rotanızı olurda Borçka’ya çevirirseniz, fotoğraf makinenizin yanınızda olduğundan emin olun deriz!

YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI – BOLU

Yedigöller Milli Parkı’nda; Büyükgöl, Sazlıgöl, Deringöl, Nazlıgöl, Seringöl, İncegöl ve Kurugöl isimlerinlerinde 7 tane heyelan gölü var. İsmini aldığı yedi birbirinden güzel göl, orman, yeşillik, el değmemiş tabiat… Gidip görülmeye, bu heyecanı tatmaya değer bir yer. Yedigöller alanı 1965 yılında milli park haline gelmiş. Park, il merkezine 42 km uzaklıkta.

Milli park içerisinde misafirhane, kamp alanları ve bungalovlar bulunuyor. 1500 metre mesafe bulunan göllerin merkezi Büyük Göl ve Derin Göl arasındaki bölge sayılıyor. Çünkü kamp alanı, büfe, mescit,  tuvaletler  ve park yeri tam da bu alanda konumlanıyor.

Milli parka eğer araçla giriyorsanız araç sayısınca, yayan giriyorsanız kişi sayısınca giriş ücreti alınıyor. Arabanızla park alanında gezebiliyorsunuz ve araçlar için park alanları da mevcut.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı