Strobing Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Strobing Makyaj Nedir?

Yeni bir trend haline gelen strobing makyaj aslında hepimizin bildiği kontür uygulamasının daha yalın halidir. Kontür uygulamasında gölgelendirme işlemi baz alınırken, strobing makyajda aydınlatma işlemi odak noktadır. Bu yeni makyaj trendine, aydınlık makyaj da diyebiliriz.strobing-makyaj-trendistrobing-makyajla-kontür-farkı

Strobing Makyaj Nasıl Yapılır?

Bu makyajı yapmak için ekstra ürün almanıza gerek yok. Elinizdeki aydınlatıcı ile kolayca bu trende ayak uydurabilirsiniz. Strobing makyaj temelde; aydınlatıcı (highlighter) kullanarak, gölgelendirme yapmadan, yüzde öne çıkarılması gereken yerleri belirginleştirme işlemidir. Bu uygulamayla, makyajınız daha taze, daha doğal ve daha ıslak görünmektedir. Amaç yüze vuran ışığı yansıtmak olduğu için, mat bitişli ürünler kullanmaktan kaçınmanızı tavsiye ederiz. Eğer bir aydınlatıcıya sahip değilseniz veya yenileyeceksiniz uygun fiyatlı en iyi aydınlatıcılar yazımıza göz atın! Gelelim makyaj adımlarına:

1. Makyajınızı yapmadan önce cildinizi temizleyin ve nemlendirin. Taze bir görünüm için bol nemlendirilmiş cilt önemli bir adımdır.

2. Günlük cilt makyajınızı yapın. (Fondöten ve göz altı uygulaması.) Bu makyajın temeli aydınlatmak olduğu için, göz altlarını yoğun bir şekilde aydınlatmak yerine sadece kapatarak daha sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Mat bitişli ürünlerden kaçınmak gerektiğini söylemiştik fakat yağlı veya karma bir cilt tipine sahipseniz yarı mat ürünler tercih edebilirsiniz.

3. Yüzde aydınlatılması gereken bölgelere aydınlatıcı ürününüzü uygulayın. Yüzde aydınlatılması gereken bölgeler şöyledir:strobing-makyaj

  • Alın bölgesinin orta kısmı
  • Burnun üst tarafı
  • Dudak kenarları
  • Göz altları, göz pınarları
  • Kaş kemikleri (Kaşın alt dipleri)
  • Çene ucu

Eğer toz aydınlatıcı kullanacaksanız makyaj fırçası ile, krem aydınlatıcı kullanacaksanız nemlendirilmiş makyaj süngeriyle aydınlatıcınızı yüzünüze uygulayabilirsiniz. Hafif olacak şekilde elmacık kemiklerinizde allık da kullanabilirsiniz.

4. Göz ve dudak makyajınızı da tamamladıktan sonra makyajınız bitmiş bulunmakta. Strobing makyaj, doğal görünümlü bir makyaj trendi olduğu için göz makyajınızı daha sade bir şekilde yapmanızda fayda var. Buğulu göz makyajı yerine, iki kat rimel ve eyeliner uygulaması yapabilirsiniz. Dudaklarınızda da nude tonlarda bir ruj kullanarak daha bütünsel ve çekici görünmeniz mümkün.

strobing-makyaj-nedir

strobing-makeup

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı