Sonbahar ve Kış İçin 5 Farklı Göz Makyajı Önerisi

Soğuk kış günlerini bakışlarınla ısıtmaya var mısın? Kışa en çok yakışacak 5 farklı göz makyajı önerisini senin için derledik.

Yazının sonunda yer alan ankete oy vererek favorini paylaşmayı unutma.

1- Kızıl Tonlarında Göz Makyajı

Tüm dikkati gözlerinize çeken, çarpıcı bir göz makyajı yapmak için far paletlerinizdeki kızıl tonlarını mutlaka denemelisiniz. Özellikle yeşil ve kahverengi gözlülere çok yakışan bu göz makyajını siyah, beyaz, gri, bej, yeşil gibi birçok farklı renkteki kıyafet ile tamamlayabilirsiniz.

bordo-goz-makyaji-nasil-yapilir

bordo-goz-makyaji

2- Bakır Tonlarında Göz Makyajı

Sonbahar ve kışın soğuk günlerine en çok yakışan renklerden biri sıcak ve dramatik göz makyajlarının baş kahramanı bakır tonları. Kahverengi, ela ya da yeşil gözlere sahipseniz bu tonlar size çok yakışacaktır. Siyah, bej, kahve, kiremit tonları ya da yeşil renk kıyafetler ile bir bütünlük yakalayabilirsiniz.

bakır-goz-makyaji bakır-goz-makyaji

 

3- Yeşil Tonlarında Göz Makyajı

Yeşil tonlarındaki farlar ela ya da kahverengi gözlü iseniz göz renginizi ön plana çıkararak hoş bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Yeşil göz renginize sahipseniz  dikkat etmeniz gereken nokta göz renginize en yakın tonu seçmek.  Bordo ve kahverengi yeşil ile en uyumlu renklerden… Göz makyajınızı tamamlarken ya da kıyafetlerinizde bu renkleri kullanabilirsiniz.

yesil-goz-makyaji-nasil-yapilir

yesil-goz-makyaji

4- Mor/ Mürdüm Göz Makyajı

Hemen her göz rengine yakışan mor/mürdüm tonları ile bu kış göz makyajınıza iddia katın. Dikkat etmeniz gereken nokta mürdüm gibi kırmızı alt tonlu farlar, yorgun ve uykusuz görünmenize sebep olabilir. Bunu önlemek için alt ve üst kirpik diplerinize siyah kalem çekebilirsiniz.

mor-goz-makyaji mor-goz-makyaji-2  mor-goz-makyaji-5

5- Pratik Dumanlı Göz Makyajı

Sıra geldi her ortama, her kombine uyacak, uğraşılmış gibi görünen, kurtarıcınız olacak pratik buğulu göz makyajına. En sevdiğiniz siyah göz kalemini alt ve üst kirpik diplerinize sürün. Bu aşamada özenmenize hiç gerek yok. Daha sonra bir fırça yardımı ile dikkatlice dağıtın. Gözlerinizin içine de kalem çekebilir dilediğiniz renk farı tüm göz kapağınıza sürerek makyajınıza sıcaklık katabilirsiniz.

pratik-dumanli-goz-makyaji

pratik-dumanli-goz-makyaji

[yop_poll id=”10″]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı