Salyangoz Kremi Faydaları Nelerdir?

Salyangozlar eski tarihlerde tıp alanında çok verimli şekilde kullanılmış, faydaları mucize niteliğinde olan ve doğada kendi kendini yenileyebilen tek canlıdır. Kendini yenileme özelliği Allantoin salgısını ortaya çıkarır. Allantoin salgısı, yaraların onarılmasında ve cilt bakımında kullanılan, hücreleri yenileme görevi de üstlenen bir salgıdır.

Salyangozun kırılan kabuğu ile bu salgı kendisini tekrar yeniler. Sıvıda bulunan antibiyotik özellikler ciltte oluşan bakterilere karşı faydalıdır. Cildin gözeneklerin bulunan patojenler bu sıvı sayesinde yok olur ve çevresel faktörlere karşı da cildi koruma özelliği vardır.

Salyangoz Kremi Faydaları

  • Zaman içerisinde ciltte oluşan kırışıklıklara karşı geciktirici ve yenileyici özelliği sayesinde cildin tazeliğini korur.
  • Erken yaşlarda oluşan sivilcelerin ileri yaşlarda ciltte kalan izlerini yok etmede kullanılır.
  • Hamilelik döneminde aşırı kilo alan kadınlar, doğum sonrası kilo vermesiyle oluşan çatlakları iyileştirme özelliğine sahiptir.
  • Erkeklerde tıraş sonrasında meydana gelen tahrişlerde etkilidir.
  • Kaza ya da herhangi durum sonrası oluşmuş yaraları onarma ve tedavisinde fayda sağlar.
  • Sivilce tedavisinde ve pürüzsüz bir cilt için salyangoz kremi faydalıdır.

Salyangoz Kremi Kullanımı

Salyangoz kremi faydaları içerisindeki salgılar nedeniyle çok çeşitlidir. Her anlamda cilde tazelik katma ve hücre yenilenmesinde önemli rol oynamaktadır. Akşamları yatmadan önce kullanacağınız bir miktar kremi, sabah su ile yıkayarak durulayın. Bir süre kullanım talimatlarına uyarak bu şekilde devam edin, salyangoz kremi faydalarını kısa sürede görebilirsiniz.

Salyangoz Kremi İçeriği

Salyangoz salgısında yaşlanmayı önleyici salgılar bulunur. Güneşe maruz kalmaktan oluşan lekelere karşı etkilidir. Sivilce lekeleri ve benzer siyah noktalara karşı kullanılır. Göz ve boyun çevresinde oluşmuş çizgileri düzenlemeye yardımcı olur. Özellikle kuru ciltlerde cildin görünümünü düzenler ve pürüzleri yok eder. Salyangoz kremi faydaları arasında yaraları iyileştirme tedavisinde de verdiği etkiler sayesinde önemlidir. İçerisinde bulunan Allantoin, salyangozun kendini yenilemesinde kullandığı salgıdır ve cildi de bu mantıkta yeniler. Elastin, esnek bir cilt oluşmasına ve gergin görünmemesini sağlar. Vitaminler cildin canlanmasına yardımcı olurken, kolajen sayesinde cildin pürüzsüz, sıkı olmasını sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı