Saçları Sanata Dönüştüren Trend: Hair Stencilling

Saçlarını kendi hayal gücüyle şekillendirmek isteyenler için hair stencilling çok güzel bir alternatif sunuyor. Artık kadınlar renkli saçlar konusunda daha cesur fakat siz moduna göre saçlarını renklendirmek isteyenlerdenseniz bu trend tam size göre. Hem uygulaması çok kolay hem de uygulandıktan sonra adeta birer sanat eserine dönüşüyor saçlar. Biraz cesaret istiyor ama sonucunda insanların gözünü alamayacağı bir görüntü ortaya çıkıyor. İşte bu eğlenceli trendin uygulanış şekli:

1. Adım

hair-stencil

Öncelikle şekillerin belli olması için saçların düz olması gerekiyor. Saçlarınızı düzleştirdikten sonra toplayabilir ya da açık bırakabilirsiniz. Daha sonra uygulayacağınız şeklin sabit kalması için saçınıza sprey sıkmanızda fayda var.

2. Adım

hair-stencil-2

Saça hangi şekli vermek istiyorsanız ona uygun bir şablonu hobi marketlerden satın alabilir ya da evde kendiniz kartondan veya esetat kağıdından şablonlar yapabilirsiniz. Eğer kendiniz yapacaksanız spreyin saçınızın diğer bölümlerine değmemesi için şablonu ortalayarak çizim yapmanızı öneririz.

3. Adım

sac-stencili3

Son aşamada ise geriye istediğiniz renk saç spreyiyle saçınızı boyamak kalıyor. İsterseniz birkaç rengi karıştırıp farklı tasarımlar elde edebilirsiniz. Evde saç tebeşiriniz varsa süngeri ıslatıp onunla da bu uygulamayı yapabilirsiniz. Kullanacağınız şablonlar ve renkler tamamen hayal gücünüze kalmış.

hair-stencil-1

hair-stencil-trendi

hair-stencil-trendi

saç-dövmesi-trendi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı