Saç Ekiminin Zararları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Günümüzde erkekleri karşılaştığı en büyük sorunlardan biri olan kellik ile mücadele etmek isteyen pek çok kişi saç ekimi yaptırmaktadır. Hatta saç ekimi erkek hastalarda en fazla yaptırılan estetik işlemler arasında yer almaktadır. Saç ekiminin bazı küçük yan etkileri gözlenmektedir. Ama bu yan etkiler insan vücudunda kalıcı değildir. Geçmişten günümüze kadar birçok saç ekimi yapılmış ve hala yapılmaktadır. Bu zamana kadar saç ekimi yaptırmış hastaların, sağlığında herhangi bir tehlike veya yaşamlarını olumsuz etkileyecek ciddi zararlara rastlanmamıştır. Saç ekimi sonrasın oluşabilecek zararlar ise küçük çaplı zararlardır. Saç ekiminin yan etkileri var mı? sorusuna da buna bağlı olarak ciddi bir yan etkinin söz konusu olmayacağını belirtelim.

Saç Ekimi Sonuçları

Saç ekimi tedavisi sona erdikten sonra ortaya çıkan küçük çaplı sorunlardan birisi de alerjik reaksiyonlardır. Alerjik reaksiyonlarda en çok kendini gösteren kaşıntı problemidir. Saç ekimi tedavisinden sonra kendini gösteren kaşıntı problemi, geçici bir süre insanı rahatsız edebilmektedir. Yavaş yavaş azalacak olan kaşıntı bir süre sonra tamamen oradan kalkacaktır bunun yanında bir diğer zararda ağrılardır. Saç ekiminde sonra ortaya çıkan ağrılar kısa sürelidir. Doktorun tavsiye ettiği ilaçlar sayesinde 10 gün sonra bu ağrılar ortadan kalkabilir. Kafada ödem oluşma ihtimali de vardır. Bu ödemler kısa bir süre sonra geçmektedir. Operasyonun yapıldığı yerde kanama gibi problemler baş gösterebilmektedir. Elinizle başınızı kaşımak ve o bölgeye dokunmak, kanamaya ve yaranın enfeksiyon kapmasına neden olmaktadır. Bunun için burun estetiği ameliyatında da olduğu gibi operasyon sonrasında ki iyileşme dönemine dikkat etmelisiniz.

Saç Ekiminde Anestezinin Etkisi

Yüz gençleştirme veya diğer her ameliyat gibi, saç ekimi ameliyatın da anestezi kullanıldığı için bazı kalıcı tahribatlar oluşabilir. Fakat bilinçli bir hasta böyle bir tehlikeden önce doktoruyla iletişime geçerek, bu durumu ortadan kaldırabilmektedir. Tecrübesiz doktorların sayısının birden fazla olması veya yeterli tecrübeye sahip olunmaması saç ekimi tedavisinden sonra ortaya çıkabilecek sorunlarının görülme riskini arttırabilmektedir. Saç ekimi yaptıracak olan hastalar herhangi bir doktora değil, iyi bir araştırma yapıldıktan sonra uzmanını ona göre seçilmesi gerekmektedir. Bazı uzmanlar hastalarının hayatlarını riske atabilmektedirler. Bu durumda uzman olmayan kişiler tarafından yapılmaktadır. Saç ekimi olumsuz yorumları olan binlerce insanı İnternet üzerinde bulabilmeniz mümkündür. Bunların bir çoğu evet kesinlikle saç ekimi konusunda mağduriyet yaşamış kişilerdir; ama şuda unutulmamalıdır ki bu olumsuz yorumların bir çoğu tamamen asparagas yorumlardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı