Robotla İmplant Tedavisiyle İlgili Detaylar

İmplant, diş hastalıklarının tedavisinde kullanılan etkili yöntemlerden birisidir. Tabii ki hastanın çene kemiğine implant uygulanıp uygulanmayacağına uzman hekim karar vermektedir. Ancak bu işlemin yapılmasının zorunlu olduğu hallerde hastaların ciddi şekilde acı ve ağrı ile karşılaşmaları olasıdır. Çünkü standart implant yönteminde doktorun doğru kemiği bulabilmek için cerrahi müdahalede bulunması ve çene kemiğine kadar deriyi kaldırması gerekmektedir.

Günümüzde artık standart implant yöntemlerinden ziyade hem doktorun hem de hastanın işini kolaylaştıran robotla implant teknolojisine geçilmiştir. Yani hastanın üç boyutlu ağız tomografisi özel bir bilgisayar yoluyla analiz edilmekte, en uygun kemik belirlenmekte ve bu bilgiler ışığında doktor gerekli işlemi tamamlamaktadır.

Robotla implant tedavisi şu şekilde özetlenebilir:

  • Bu tedavi hem kısa sürmekte hem de hastanın ağrı gibi durumlarla çok daha az karşılaşmasına yardımcı olmaktadır.
  • Robotik implantta başarı oranı normal implant tedavilerine göre oldukça yüksektir.
  • Hastada kesi olmayacağı için herhangi bir dikiş vb. atmak da gerekli değildir.
  • Standart uygulamalara göre kolay, zahmetsiz ve pratiktir.

Robotla İmplant İle Dişte Amaçlanan Nedir?

Bilindiği üzere implant aslında kayıp diş kökünün yerine geçmekte ve çene kemiği erimesi gibi pek çok rahatsızlığın sonradan ortaya çıkmasını engellemektedir. Bunun yanı sıra yine bazı diş problemlerinde implant tedavisinin uzman hekimler tarafından çok sık tercih edildiğini söylemek mümkündür. Yalnız robotla implant hem daha kolay hem de zahmetsiz olduğu için hastaların büyük ölçüde bu tedavi metodundan yararlandıkları unutulmamalıdır.

Robotla implant tedavisi ile dişte amaçlanan en kısa sürede en uygun tedavinin yapılması ve hastanın mutlu şekilde klinikten ayrılmasıdır. Özellikle İzmir’de ve farklı illerde güvenle yapılan robotla implant tedavisinde ayrıca başarı oranı da bir hayli yüksektir. Tabii ki bu durum hastalar için oldukça önemlidir. Çünkü standart implant tedavilerinde hem süreç ciddi manada uzamakta hem de ağrı, acı gibi reaksiyonlar bir müddet devam etmektedir. Ülkemizde de profesyonel hekimler tarafından bir süredir uygulanan tedavi için kliniklerle görüşmek ve fiyat araştırması yapmak uygun olacaktır.

Kaynak : http://www.robotlaimplant.com/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı