Robotik İmplant Tedavisinde Önemli Olan Detaylar

Çene kemiği erimelerinde ve ciddi diş problemlerinde uygun tedavinin kısa süre içerisinde yapılmaması hastada kalıcı hasarlara sebep olabilmektedir. Ayrıca oluşan hasarlardan ötürü yakın zamanda ameliyat masasına yatma ihtimali de ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle doktorların tercih ettikleri tedavi modeline mutlak suretle uyulması hastanın sağlığı açısından bir hayli önemlidir.

Genel olarak çene kemiği erimeleri başta olmak üzere türlü diş rahatsızlıklarında implant tedavisi doktorlar tarafından uygulanmaktadır. Ancak bu süreçte hastaların belirli problem yaşamalarından korkmaları sebebiyle tedaviyi öteledikleri görülmektedir. Yalnız yeni uygulanan robotik implant tedavisiyle birlikte herhangi bir sorun olmadan işlemin başarıyla tamamlanacağını söylemek mümkündür.

Robotik implant uygulaması, üç boyutlu tomografi cihazlarının verdiği bilgilere göre implantın en doğru yere yerleştirilmesini tanımlamaktadır. Tabii ki tomografi sonuçlarına göre uzman hekim bu işlemi için uygun olan kemiği belirleyecek ve ardından implantı çakma uygulamasını gerçekleştirecektir.

Robotik implant tedavisinde;

  • İyileşme sürecinin kısa olması,
  • Tedavideki başarı şansının yükselmesi,
  • Ağrı ve acı gibi belirtilen en aza indirilmesi

Hastalar açısından oldukça değerlidir. Bunun haricinde yine doktorların önerilerine göre hareket etmenin ve işlemleri tamamlamanın uygun olacağı da unutulmamalıdır.

Robotik İmplant Tedavisinde Tüm Ayrıntılar

Robotik implant tedavisi aynı gün içerisinde tamamlanmakta ve iyileşme kısa sürede gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra hastaların ağrı durumlarında ciddi şekilde azalmanın olacağını söylemek mümkündür. Çünkü eski tip implant tedavisinde deri kaldırıldığı için ağrı ve şişlik ciddi oranlarda seyretmekte, bu da hastanın yaşam kalitesini önemli ölçüde düşürmektedir. Dolayısıyla son zamanlarda robotik implantın ekseriyetle tercih edildiği unutulmamalıdır.

Robotik implant tedavisi diğer implant uygulamalarına göre pahalı olmamakla birlikte daha pratik ve zahmetsizdir. Tabii ki hastanın kısa sürede eski haline geri dönmesi de kolay olmaktadır. Bunun dışında yine tedavideki başarı şansı önemli boyutlarda artmakta, böylelikle ilerleyen süreçte oluşabilecek problemlerin önüne geçilmektedir.

Temel açıdan bakıldığı zaman robotik implant tedavisi;

  • Pratik
  • Kolay
  • Daha az ağrılı
  • Başarı şansı yüksek

Şeklinde nitelendirilebilmektedir. Yine de diş hekimlerine bu konuyu danışmak ve uygun bilgiler almak şarttır.

Kaynak : http://robotikimplantoloji.com/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı