ROBOTİK İMPLANT TEDAVİ MALİYETİ

Hangi sebepten olursa olsun çene yapısında eksik diş bulunan hastaların çok sayıda olumsuz etki ile karşı karşıya kaldıkları söylenebilir. Bu olumsuz durumlar, doğrudan sağlık sorunları olabildiği gibi, estetik kaygılardan kaynaklanan psikolojik sorunlar da olabilir. Robotik implant tedavisi ile alınacak sonuçlar sayesinde hem bu sorunlar ortadan kaldırılabiliyor hem de görece düşük maliyetlerle işlem sonuçlanıyor. İşlem sonucunda elde edilen kazanımlar göz önünde bulundurulduğunda, ödenecek tutarın ne kadar makul olduğu bir kez daha anlaşılabilir.

HANGİ DURUMLARDA ROBOTİK İMPLANT TEDAVİSİ UYGULANIR?

Diş eksikliklerinde uygulanan implant tedavisi, bu konuda adeta bir kurtarıcı konumunda bulunuyor. Hangi durumlarda robotik implant tedavisi uygulanacağı, hangi hastaya uygulanacağı gibi konuların belirlenmesinden sonra bu işlem daha başarılı bir hale gelmiştir.

  • Kırılmış ve dolgu yapılması mümkün olmayan dişler
  • Çürük veya farklı nedenlerden çekilmiş dişler
  • Darbeye bağlı olarak dökülmüş dişler
  • Vitamin veya mineral eksikliğinden düşen dişler
  • Olağan sebeplerden kaynaklı diş eksikliği

Bu gibi nedenlerle ortaya çıkacak diş eksikliklerinde robotik diş implantı veya klasik diş implantı uygulaması yapılabiliyor.

 

ROBOTİK İMPLANT TEDAVİSİNDEN BAŞARILI SONUÇ ALMAK İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Robotik implant tedavisinin uygulanacağı hastaların belli özellikler taşıması kadar, uygulamayı gerçekleştirecek kişi veya kurumun da belli özelliklere sahip olması gerekir. Bu işlemden başarılı sonuç alabilmek için öncelikle yeteri kadar bilgi ve deneyime sahip olan güvenilir merkezlerin tercih edilmesi gerekir. Sağlığın her hangi bir dalı şakaya gelmeyeceği için, diş implant tedavilerinde de son derece titiz davranılması gerekir. Aksi halde hem maddi zarara uğranabilir hem de sağlık bakımından sakıncalı sonuçlar doğabilir.

ROBOTİK İMPLANT TEDAVİSİ YAPILAN MERKEZLERDE OLMASI GEREKEN ÖZELLİKLER

Robotik implant gibi uygulamaların hayata geçirilmesi ile birlikte bu alamda çok daha başarılı sonuçlar elde edilebildiği görülüyor. Robotik implant tedavisi yapan kliniklerin veya diş hastanelerinin sahip olması gereken bir takım özellikler bulunuyor. Öncelikle güvenilir uygulayıcıların tespit fikir almak için ön görüşme yapılabilir. Daha sonra ilgili uygulamanın yapılacağı yeterli teknoloji ve deneyimin olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. İşin sonu sağlıkla alakalı olduğu için merdiven altı ucuz merkezlerde her hangi bir diş uygulamasının yapılmaması gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı