Perdesini Yenilemek İsteyenler İçin Püf Noktalar!

Perdesini Yenilemek İsteyenler İçin Püf Noktalar!

 

Yaşam alanlarınızın dekorasyonunu etkili bir şekilde tamamlamak için doğru perde seçimi yapmak oldukça önemli. Dekorasyon stilinize uygun olarak pek çok farklı model ve tasarımdan ilham alabilirsiniz. İşte, mekana uygun perde seçiminde püf noktalar…

 

Modern Dekorasyonların Baş Tacı

 

Stor perde tasarımları modern ve minimal dekorasyonları şık bir şekilde tamamlıyor. Diğer tasarımlara göre daha kolay temizleyebileceğiniz bu ürünlerin farklı renk ve desen seçeneklerine ulaşabilmeniz size önemli bir dekoratif avantaj sağlıyor. Kişisel zevklerinize ve tarzınıza uygun modeller ile yaşam alanlarınızı kişiselleştirebilirsiniz. Zebra perde seçenekleri ile hem fonu hem de tülü bir arada kullanabilmeniz mümkün. Stor perdeleri yalnızca güneşlik olarak da kullanabilirsiniz. Mekanı olduğundan daha geniş göstermek istiyorsanız tercihinizi pastel ve yumuşak tonlardan yana yapabilirsiniz. Yaşam alanlarınızı daha fazla aydınlatmak için ince dokulu ürün tasarımlarına yönelebilirsiniz.

 

Kaliteli Fon Tasarımları Tercih Etmelisiniz

 

Fon perde, ışığı kesmek ve karanlık bir mekan yaratmak için kullanılır. Karartma perde gibi bu ürünlerin de kaliteli ve sık dokulardan oluşması gerekir. Aksi takdirde ışık yeterince kesilemeyecektir. Bu ürünleri sinema sistemi oluşturmak istediğiniz mekanlarda, yatak odasında ve sunum odalarında kullanabilirsiniz. Fona uygun tül seçenekleriyle buluşturarak dekorasyonunuzu şık bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Aynı rengin farklı tonlarını bir arada kullanarak bütünleşmiş dekorasyon elde edebilirsiniz. Açık renkte fon kullandıysanız koyu tonlarda tül tercih ederek mekanda hoş kontrastlar oluşturabilirsiniz. Fonunuzda floral desenlere yer verdiyseniz tül için de floral esintilerden ilham alabilirsiniz.

 

Country Dekorasyonları Canlandırın

 

Country dekorasyon stillerinde rustik modellerin popülerliği asla son bulmuyor. Halkalı bir boru üzerinden monte edilen bu tasarımlar için farklı başlıklar kullanmanız mümkün. Mekanda kullandığınız renklerin yoğunluğuna göre başlık renklerini kişiselleştirebilirsiniz. Kahverengi ve yeşil birlikteliğine ağırlık vererek şık modelleri yaşam alanlarınıza taşıyabilir, country stil için etkili bir dokunuş yapabilirsiniz. Çiçek, bitki ve yaprak desenleri de country stilin gözdeleri arasında. Ahşap mobilya ve aksesuarlar kullanarak rustik stili kolaylıkla vurgulayabilirsiniz.

 

Çocuk Odası İçin Yaratıcı Dokunuşlar

 

Çocuk odasının tarzını göz önünde bulundurarak neşeli ve yaratıcı bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Çocuğunuzun kişisel zevklerine uygun ürün seçenekleri ile eğlenceli bir mekan yaratabilirsiniz. Odadaki mobilyalar açık tonlardaysa canlı perde renkleri ile bu yaşam alanına eğlenceli bir hava kazandırabilirsiniz. Tercihinize göre klasik ya da stor tasarımları kullanabilirsiniz. Dinozor, baykuş, bulut ve çiçek desenleri ile yaratıcı çocuk odası dekorasyonlarına sahip olabilirsiniz. Çocuğunuzun hayal gücü gelişimini destekleyecek figürleri perdelere taşıyabilirsiniz. Bu figürleri halı ve aydınlatma gibi aksesuarlarda da kullanarak mekanı bütünleştirebilirsiniz.

 

Banyonuzda Dekoratif Dokunuşlar Yapın

 

Duş kabinlerini banyodan ayırmak ve banyonuzun ıslanmasına engel olmak için duş perdelerini kullanabilirsiniz. Su geçirmeyen kaliteli tasarımlar kullanırsanız banyonuzun temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Banyo duvarları ve paspaslar ile uyumlu tasarımları tercih ederseniz dekorasyon stilinizi bütünleştirebilirsiniz. Banyo aksesuarlarında tercih ettiğiniz temayı perdelerinizde de kullanarak dekorasyonunuzda çarpıcı dokunuşlara imza atabilirsiniz. Suyu çağrıştıran mavi ve tonları banyo dekorasyon stillerinde zamansız bir popülerliğe sahip. Mavi ve tonlarına ağırlık vererek sakin bir mekan tasarımı oluşturabilirsiniz. Maviyi yeşil ve morun yumuşak tonlarıyla kombinleyebilir, zamansız bir dekorasyon stiline kavuşabilirsiniz.

 

Tamamlayıcı Aksesuarlar Kullanabilirsiniz

 

Perdelerinizi tamamlayacak ray ve korniş gibi aksesuarlar dekorasyonunuz için oldukça önemlidir. Seçtiğiniz perde tasarımına uygun parçalar kullanarak ürününüzü rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Tadilat durumunda bu ürünlerden yararlanabilirsiniz. Koçtaş, her bütçeye uygun perde fiyatları ile kaliteli ve şık perde tasarımlarını sizinle buluşturuyor. Web sitesi üzerinden dilediğiniz ürünü kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı