Organik Oyuncakların Önemi

               Son zamanlarda yapılan araştırmalarda, özellikle çocuklarda alerji, kanser ve astım gibi hastalıkların son derece arttığı gözlenmiştir. Bu durumun dikkatli bir şekilde tetkik edilmesi durumunda, çocuklarda oyuncak seçiminin hastalıklara eden olma ihtimalini tetiklediği de görülecektir. Zira günümüzde hemen her yerden bulunarak satın alınabilecek kimyasal ve toksik madde içeren plastik oyuncaklar, çocuk sağlığını ciddi derecede etkileyen yapıdadır. O yüzden önerimiz, bebek ve çocuklara tam anlamıyla organik olarak üretilen oyuncakların alınmasıdır. Peki, organik oyuncak ne demektir ve organik oyuncak önemi nedir?

            Organik Oyuncak Nedir?

               İçeriğinde herhangi bir kimyasal madde kullanılmayan ve geri dönüşüme uygun olarak üretilen tüm çevreci oyuncaklar, organik oyuncak sınıfına girmektedir. Naturals Toys markası altında satılan tüm oyuncaklar gibi ahşap oyuncaklar da bu anlamda organik oyuncak sınıfındadır. Bu tür oyuncaklar doğal ürünlerden üretildiği için sağlığa zararlı hiçbir madde içermemektedir. Dolayısıyla bebek ve çocukların ciltlerine zarar vermemektedir.

            Neden Organik Oyuncak?

               Hiç şüphesiz bu sorunun en temel cevabı sağlıklı olmasıdır. Çünkü organik oyuncaklar, genellikle yıkanabilir veya temizlenebilir (amigurumi bebekler gibi) yapıda üretildiğinden, aynı zamanda üretim safhasında tamamen organik malzeme (pamuk, ahşap gibi) kullanıldığından sağlığa zarar vermemektedir. Öte yandan çocukların yaşlarına uygun olarak seçilen organik oyuncaklar, onların kaliteli zaman geçirmeleri ve sosyalleşmeleri için de büyük bir fırsat olarak görülmektedir. Ebeveynler, çocuklarının kaliteli bir oyun gelişimi geçirmeleri için organik oyuncak tercihinden asla vazgeçmemelidirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı