Ombre Saç Trendi

Ombre saç son yıllarda oldukça yaygınlaştı. Peki ombre saç nedir? Nasıl olur? Bu konuda kafanızdaki soru işaretlerinden kurtulmanız için size ombre saçı anlatacağız.

OmbreSaç

Ombre kelimesi Fransızcada “gölge” anlamına geliyor. Ombre saç, gölgeli saç demektir. Saç diplerinden, uçlarına doğru 5 tona kadar açma veya kapama işlemine ombre boyama deniyor.

Daha çok uzun ve kestane tonlu saçlarda kullanılıyor. Fakat ombre saç işlemi hemen hemen her türden ve renkten saça gidebilir. Saçınızın tamamını boyatmaktan korkuyorsanız ombre saç modeli sizin için uygun olabilir. Saç uçlarındaki doğal gölgelendirmelerin sizi daha kadınsı ve daha çekici yapacağından emin olabilirsiniz.

Saç uçlarına atılan balyajlarla yapılıyor işlem. Tabii her kuaförün kendine özgü ombre yapımı var. Çoğu saç uçlarının tümüne balyaj ve krepeler atarken, bir kısmı ara ara kendi saçınızdan bırakıyor daha doğal bir görünüm için.

Renkli ombreler, cüretkâr bayanlar için bire bir. Kızıl – bakır, bakır – kumral, siyah – yeşil veya mor, kumral – mavi ya da pembe tonlarında cesur renk geçişlerini kullanabilirsiniz.

ombre1

Sonuç olarak ombre saç boyama; saçın uçlara yapılan gölgelendirme işlemleridir. Genellikle ombre yapılırken üst kısımlara da çok ince olmak şartıyla ışıklar atılabiliyor. Böylece saçın uca doğru renk akışı daha yumuşak oluyor.

Ombre-Saç-Modelleri-2014-13

OmbreSaçModelleri

 Saçlarınızın ruhunuzu yansıtması dileğiyle…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı