Ofiste Sıkılanlara 10 Öneri

Plaza çalışanı veya memursanız bazı anlarda çok sıkılabilirsiniz. İşte bu anlarda neler yapabileceğinizi düşündük ve sizin için bir liste hazırladık.

1- ) Kitap Okuyun

kitap-okumak

İlgi alanınızla ilgili yazılmış kitaplara göz atabilirsiniz. Mesai saatleri içerisinde verdiğiniz küçük molaları dolu dolu geçirmek istiyorsanız kitap okuyabilir küçük notlar alabilirsiniz.

2- ) Araştırma Yapın

Araştırma

İşiniz ile alakalı veya hep merak ettiğiniz bir konu varsa internetten araştırma yapabilirsiniz. Mesela burun kanallarınızda biri diğerinden daha hızlı çalışır. Bu sayede hasta olduğunuzda hiçbir zaman iki burun kanalınızda tıkanmaz. Bakın bunlar hep araştırma : )

3- ) Oyun Oynayın

oyun-oynamak

Bazen kafanızı tamamen boşaltmak istersiniz. İşte o anlarda kafanızı dağıtacak küçük oyunlara başvurabilirsiniz. Candy crush olsun Farm Heroes olsun bu tarz oyunlar denenebilir. En iyisi siz 2048 oynayın : )

4- ) Sohbet Edin

sohbet-etmek

İş arkadaşlarınızla veya yakın arkadaşlarınızla kısa bir sohbete başlayabilirsiniz. Akşam ne yapacağınızı planlayabilirsiniz. İşi biraz abartarak müşteri ile bile sohbet eden arkadaşlarımız yok değil : )

5- ) Düşünün

dusunen-kadin

Dün çamaşırları yıkamışmıydınız acaba? Tabii ki bundan bahsetmiyoruz : ) Kısa vadeli veya uzun vadeli planlarınızı düşünebilirsiniz. Bunları düşünmek istemiyorsunuz daha da mükemmel bir şey yapın ve hayal edin!

6- ) Atıştırın

atistirma

Küçük kekler, bisküviler, meyveler sizi bekliyor. Çay veya kahve eşliğinde hafif atıştırabilir veya sevdiğiniz tatlıları tüketerek kan şekeri seviyenizi yükseltebilirsiniz. Verimliliğiniz üst düzeyde olacaktır.

7- ) Hava Alın

hava-almak

Temiz hava her zaman size iyi gelmiştir. Sonuçta kaç adet insan aynı yerdesiniz içerisi biraz havasız oldu değil mi? En iyisi size ufak bir ara verin ve temiz hava alın.

8- ) Yardım Edin

destek

Arkadaşlarınızın çözemediği veya yoğunluktan bir türlü ilgilenemediği işlere yardımcı olabilirsiniz. Küçük yardımlarla onları rahatlatabilir, sevgilerini kazanabilirsiniz. Hem de sıkılmayı önlemiş olursunuz.

9- ) Müzik Dinleyin

beautiful girl listening to music with headphones

Sevdiğiniz müzikleri son ses dinlemek bazen sıkıntıya kesin çözümdür. Tabii diğer arkadaşlarınızı rahatsız etmeyin kulaklık kullanın. Playlist yardımı almak isterseniz şuradaki yazımıza göz atabilirsiniz.

10- ) Bulmaca Çözün

bulmaca

Yapacak başka bir şey bulamadıysanız son çare olarak bulmaca çözebilirsiniz. Sudoku olsun resimdeki sanatçıyı bulma olsun değişik tarzlardaki bulmaca oyunlarıyla vaktinizi öldürebilirsiniz.

Bonus : YasamTonu.com’u ziyaret edin : )

yasamtonu_logo

Zamanınızı harika bir biçimde değerlendirmek istiyorsanız gün içerisinde yasamtonu.com’u ziyaret ederek yazarlarımızın hazırladığı birbirinden faydalı ve birbirinden eğlenceli içeriklere göz atabilirsiniz 🙂

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı