Ödem Söktürücü 3 Bitki Çayı

  • 08 Ocak 2017
  • 2.335 kez görüntülendi.
Ödem Söktürücü 3 Bitki Çayı

Ödem, aşırı tuzlu beslenmede, fiziksel hareket eksikliğinde, genetik faktörlerin etkisiyle, tansiyon/diyabet hastalıklarında, adet hamilelik ve menopoz gibi dönemlerde vücütta el ve ayak bileklerinde, bacaklarda veya vücut genelinde görülebilir. Böyle dönemlerde vücudumuzda biriken sıvıyı antioksidan içeren sağlıklı bitki çayları ile atabiliriz. Bu çaylar idrara çıkmanızı sağlayarak ödeminizi atmanıza ve vücudunuzdaki şişliklerin inmesine yardımcı olacaktır.

1. Maydanoz Çayı

Maydanoz bitkisi kolestrol düşürücü ve antioksidan kaynağı gibi özelliklere sahiptir.  Bu yüzden çayı da ödem atmakta size fazlasıyla yardımcı olur. Maydanoz çayını 4-5 sap taze maydanoz, bir adet çubuk tarçın ile hazırlayabilirsiniz.

2. Yeşil Çay

Güçlü bir antioksidan olan yeşil çay, kötü kolestrolü düşürmekte, metabolizmayı hızlandırmada ve bağışıklık sistemini güçlendirme gibi özellikleriyle de dünya genelinde oldukça popüler durumda. Vücuttaki ödemi atma konusunda da son derece başarılı olan yeşilçayı tarçın veya limonla tüketebilirsiniz.

3. Karahindiba Çayı

Çok fazla bilinmese de vücuttaki iltihabı azaltmada etkili olan , iyi bir antioksidan olması nedeniyle cilde iyi gelen ve yaşlanmayı geciktiren özelliklere sahiptir. Cilt hastalıklarına iyi gelmesinin yanı sıra güçlü bir idrar sökücü çaydır. Ayrıca mide bulantısını bastırır ve kan şekerini dengeler.

Ödem Atmak İçin Öneriler:

  • Bol bol su için. Su böbreklerinizi temizler ve bu yolla ödemin hızlı bir şekilde vücuttan atılmasını sağlar.
  • Tuz kullanımınızı en aza indirin. Tuz yapısı itibariyle vücuttaki fazla suyu tutma özelliğine sahiptir.
  • Mümkün olduğunca dışarıdan yemek yememeye özen gösterin. Dışarıda lezzetli yapabilmek için yemeklere konulan aşırı tuz ve yağ yüzünden vücudunuzda fazla sıvı birikebilir.
  • Bol bol meyve ve sebze tüketin. Özellikle yeşil sebzeler çok iyi birer ödem atıcıdır.
  • Yürüyüş yapın. Vücudunuz hareketsiz kaldığında da ödem birikmesi gözlenebilir. Bu yüzden her gün olmasa da haftada bir kaç gün mutlaka birer saat yürüyün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.