Nasıl Fotojenik Olunur?

Biz kadınlar aniden fotoğrafımızın çekilmesinden pek hoşlanmayız. Saçlarım nasıl çıktı? Makyajım nasıl olmuş? gibi sorularla bir türlü çekildiğimiz fotoğrafları beğenmeyiz. Hep bir kusur ararız. Peki fotoğraflarda daha fotojenik çıkmak için neler yapmamız gerekiyor? Bu sorunun cevabı sizler için derlediğimiz bu yazıda.

1- Doğal Bir Görüntü Oluşturma

Poz verirken oldukça rahat olmaya özen gösterin. Kendinizi poz vermek için zorlarsanız vücudunuzun kasılmış gibi bir izlenim yaratmasına sebep olabilirsiniz. Mümkün oldukça doğal görünmeye çalışın. Poz vermemiş gibi bir his yaratmayın.

2-Duruş

Poz verirken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de duruştur. Ne çok dik durmaya  ne de çok eğilip bükülmeye gerek yoktur. Hafif yana dönerek kameraya odaklanın. Ağırlığınız tek ayağınızın üzerine verebilirsiniz.

3- Bakışlar

Bakışlarınızı direkt olarak kameraya odaklamayın. Kameranın biraz üzerine odaklanırsanız daha ilgi çekici görünebilirsiniz.
Başınızı hafif aşağıya eğiniz. Gözleriniz daha çekici görünecektir.

4- Boydan Çekilen Fotoğraflar

Boydan fotoğraf çekiliyorsanız ve fazla kilonuz varsa onları kadraja almak istemezsiniz. Omuzlarınızı dik tutarak düz bir sırt görünümü elde edebilirsiniz. Bir elinizi belinize koyarak, belinizin daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz.
fotojenik-olmak

5- Saç ve Makyaj

Saçlarınızı çok sıkı toplamamaya özen gösterin. Sıkı toplanmış saçlar yüzünüzün iri görünmesine sebep olabilir. Dalgalı ve uçuşan saçlar tercih ederek doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.  Ağır makyajlar kullanmaktan kaçının. Cildinizin kötü görünmesine sebep olabilirsiniz.

6-Açıyı ayarlamak

Yapılan araştırmalar sonucunda insanların sol profilden daha fotojenik oldukları sonucuna varılmıştır. Tabi kişiden kişiye de değişebilir. Siz fotoğraflarda sağ profilden mi, yoksa sol profilden mi daha iyi çıktığınızı tespit etmeli ve onu tercih etmelisiniz.

7- Kıyafetler

Sizi olduğunuzdan daha uzun ve zayıf gösterecek kıyafetler tercih etmelisiniz. Eğer kısa boylu iseniz yüksek bel pantolonlar kullanarak daha uzun görünebilirsiniz.

Enine çizgili kıyafetler sizi daha kilolu gösterecektir, tercih etmemelisiniz. Daha uzun görünmek için dikey çizgili elbiseler tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı