Modern Oturma Gruplarında Olması Gereken Özellikler

Modern oturma gruplarında mutlaka olması gereken nitelikler bulunmaktadır. Bu nitelikler, kullanıcısının konforunu etkilerken, ürünün de dayanıklılığı ve kalitesinde direkt olarak rol oynamaktadır. Özellikle modern kanepelerde mutlaka olması gereken ve olabilecek nitelikleri sizler için hemen yazımızın devamında sıralayacağız. Böylece mobilya sektöründe ve koltuk tasarımlarında ne gibi yenilikler mevcut, sizler ne gibi yenilikleri talep edebileceksiniz, öğrenmiş olacaksınız.

Teknolojik Koltuk Takımları

Evet başlıktan da anlaşılacağı üzere, teknolojik koltuk takımları hayatımızın her alanına girmeye başladı. Mobilitenin artması ile birlikte, telefonlara, laptoplara, müzik aletlerine ve kablosuz iletişime olan bağlılığımız da aynı paralelde artış gösterdi. Bu günlük davranışlarımız, ihtiyaçlarımız ve taleplerimizi de şekillendirdi. Teknoloji devlerinin, batarya teknolojileri karşısında henüz, istenilen seviyelere gelememesi, elimizdeki cihazları, bir sarj aletine bağımlı olmasına sebebiyet verdi. Bizler de bu aletlerden kopamayınca, haliyle bizler de bağımlı hale geldik.

Ancak neden bu enerji kaynakları, yakınımızda olmasın? Yani oturduğumuz koltuk takımlarında, yerimizden kalkmadan, telefonumuzu şarj edebiliriz fikrinden doğan tasarımlar bugün tüm halka arz ediliyor. Telefon sarjı, laptop şarjı gerçekleştirebilmek için, alanların yer verildiği kanepe takımlarına rağbet her geçen gün artıyor. Üstelik yeniliklerin ve tasarımların durmadığı gibi, yeni fikirler de koltuk takımları ile bağdaştırılıyor. Örneğin, koltuk takımında hoparlör fikri günümüzde ulaşılabilir bir fikir. Köşe takımlarında, kanepe takımlarında dahili hoparlörler yer alıyor. Kabloyla ya da kablosuz olarak bağlanarak, istediğiniz müziğinizi, koltuğunuzda çalabiliyorsunuz.

İşlevsel Koltuk Takımları (Açılabilir Koltuklar)

Modern koltuk takımları, aynı zamanda işlevsel de olmalıdır. olarak adlandırdığımız günümüzde hepimizin bildiğini açılabilir koltukların tasarımları da sayısı da oldukça arttı. Çekyat olarak tabir ettiğimiz özellik ile hayatımıza giren ancak zaman içerisinde koltuk takımlarına da gelen bu özellik kullanıcı dostu bir tasarım sunuyor. Tasarımına göre, ayak uzatma imkânı, açılıp yatak olabilme, sırt minderlerinin geriye çekilebilmesi, gibi farklı işlevsel özellikler ile büyüyebilen koltuk takımları, yatak olarak kullanılabilmektedir. Üstelik artan konfor seviyeleri ve yumuşak süngerler sayesinde, sırt ve bel ağrıtmayan, aynı bir yatak konforunu sunan bu koltuk takımları, günümüzde daha doğru bir şekilde amacına hizmet ediyor.

Değiştirilebilir Renk ve Desen

Tercih ettiğiniz koltuk takımının tasarımı ve genel hatlarını değişikliğe gidemeseniz de kumaş rengi ve deseninde değişiklik talebinde bulunabilirsiniz. Tasarımını ve kullanışlı yapısını beğendiğiniz koltuk takımlarının, rengini, kumaşını ve kumaş deseninin değiştirilmesini talep edebilirsiniz. Talep edeceğiniz, kumaş ve renk çeşitliliği modele ve satın almayı tercih ettiğiniz mobilya firmasının yetkinliğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki, beğendiğiniz kanepe takımının rengini değiştirebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı