Menisküs Ameliyatı [Advertorial]

Menisküs Ameliyatı, menisküsün iyileşmediği ve son çare olarak yapılmaka olan bir cerrahi işlemdir. Oldukça tecrübe ve donanım gerektiren menisküs ameliyatı, Galata tıp merkezinde uzman hekimler tarafından donanımlı ameliyathanelerde yapılabilmektedir. Bunun için yapmanız gereken ise oldukça kolay www.galatatip.com.tr adresine tıklayarak, online işlemlerden randevunuzu alabilirsiniz.

Menisküs nedir?

Menisküs her bir dizimizde 2 adet bulunmaktadır ve toplamda her bir kişide 4 adet bulunmaktadır. Menisküs yırtıkları ve ağrıya neden olan diğer şikayetler ameliyat edilmediğinde ileride kireçlemeye neden olur ve dolayısı ile yürümede güçlük gibi olumsuzluklara neden olabilmektedir.

Operasyon süreci!

Menisküs operasyonları gelişen teknoloji sayesinde korkmadan güvenle yapılabilmektedir. Operasyonda sadece 2 yarım cm boyutundaki delikten kapalı bir şekilde ameliyat gerçekleştirilir ve operasyonun ardından hastalar güvenli bir şekilde yürüyebilir ve işine dönebilir.

Menisküs ameliyatı sonrası dönem!

Menisküs operasyonunun ardından rehabilitasyon tedavileri gerekebilmektedir ve operasyon ardından bu tedaviler oldukça önem taşımaktadır. Ayrıca merak edilen bir diğer soru da menisküs operasyonu sonrası spor yapılma zamanı ile ilgilidir. Operasyon sonrasından yaklaşık 1 ay sonra spora yavaş yavaş başlanabilmektedir.

Ortopedi Taksim Galata tıp merkezinde yine oldukça tercih edilen ve uzman doktorların bu alandaki yüksek başarısı sayesinde de önemli ortopedi operasyonlarında ilk tercih edilen merkezler içerisinde yer almaktadır.

Ortopedi nedir?

Ortopedi, kişilerin hareket etmesine neden olan kollar, bacaklar ve ana gövdenin şekil bozuklukları ile ilgilenmekte olan oldukça önemli bir bilim dalıdır. Ancak bahsettiğimiz bu şekil bozukluklarının tedavisine yüz, kafa ve iç organlardaki şekil bozuklukları dahil değildir.

Ortopedi bölümleri nelerdir?

Ortopedi kendi içerisinde bölümlere ayrılmaktadır ve Ortopedi Taksim Galata tıp merkezinde de uzmanlar kendi içerisinde ayrılmış olan bu bölümlerde kişiye özel hizmet vermektedir. Bu bölümler ise; çocuk ortopedisi, Artroplasti, El cerrahisi, Omurga cerrahisi, Artroskopik cerrahi, Ayak bileği cerrahisi ve son olarak da Onkolojik ortopedidir.

Bahsettiğimiz tüm bu bölümler için kolaylıkla randevunuzu alabilmek isterseniz www.galatatip.com.tr internet adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Burada yer alan online işlemler menüsünden hemen randevu alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı