Lazer Lipoliz Nedir? Lazer Lipoliz Yaptıranlar ve Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere lazer lipoliz nedir ve lazer lipoliz yaptıranlar gibi konuları ele alacağız. Kişiler gerek beslenmeye bağlı olarak veya da ani olarak kilo alıp verme ve bununla birlikte de çocuk doğurma gibi unsurların hep bir sonrasında bölgesel yağlar söz konusu hale gelmektedir. Bu durumda da deri sarkar ve cilt gevşemeye başlar. Bu durumda da kişi için hem oldukça moral bozucu aynı zamanda da özgüven düşürücü bir unsur olarak değerlendirilebilmektedir. Bu bakımdan da bölgesel yağlar veya da fiziksel olarak şikâyeti olan kişiler için geliştirilen aynı zamanda da ülkemizde oldukça tercih edilmeye başlamış olan bu seçenek ile birlikte de etkili bir vücut şekillendirme Lazer Lipoliz ile birlikte de söz konusu hale gelebilmiştir.

Basen ve karın gibi bölgelerin yanı sıra yüz gibi hassas bölgelere de uygulanabilen bir yöntem olan Lazer Lipoliz hiçbir şekilde kanama gibi bir unsur olmadan tek seans ile sonuç elde edilebilen bir yağ aldırma tekniği ile bilinmektedir. 1-2 mm gibi oldukça küçük bir kesinin alınması ile birlikte de iz kalma durumu yok denecek kadar az bir ihtimale inmektedir.

lazer liptoliz yaptıranlar

Lazer Lipoliz Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pek çok tedaviye göre oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilen bu tedavi de bir ön hazırlık bulunmamaktadır. Ön hazırlık yapılmasına gerek kalmamakla birlikte de her işlem öncesinde mutlaka bilinmesi gereken genel kronik hastalık durumu ve kullanılan ilaçlar ile birlikte de doktorun bilgilendirilmesi ona göre de bir tedavi süresinin belirlenmesi gerekmektedir. Bu durumun gerçekleştirilmesi ile birlikte de doktor buna göre bir tedbir alacaktır.

Doktor onayı olmadan hiçbir şekilde kronik hastalara bu işlem gerçekleştirilmemekle birlikte de diğer bir unsurlara alerji durumu var ise bu durumda da Lazer Lipoliz ile yağ aldırma işlemi gerçekleşmeyecektir.

Lazer Lipoliz Nasıl Yapılır?

Bölgesel fazlalık olan yerlerin belirlenmesi için öncelikle işaretleme işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında da tedavi edilecek bölgede acı ve sızı faktörünün yaşanmaması için bölgesel uyuşturma yapılmaktadır. 10 veya da 15 dakika bir bekleme süresi geçirildikten sonra da işlem yapılacak bölge oldukça iyi bir şekilde temizlenmektedir. Temizlenen bölge ile birlikte de 1-2 mm boyutunda kesi açılmaktadır. Bu kesinin açılış amacı ise oldukça önemlidir. Bu aradan bir lazer atımı yapılmaktadır. Bu atışın hemen ardından ise artık yağ olan bölge parçalanacaktır.

Bu aşamada doktorun bilgisi ve tecrübesi oldukça önemlidir. Eğer olması gereken dışında bir işlem gerçekleşir ise oldukça büyük sorunlar söz konusu hale gelebilmektedir. Bu bakımdan da yağ aldırmak isteyen hastaların ise bu aşamada uzman bir doktor ile çalışması oldukça önemli bir durumdur. Aksi takdirde ise daha çok yağ alımına olanak sağlanabilmektedir.

Lazer Lipoliz Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişilerin genel olarak bu tedavi yöntemlerinden korkmaktadırlar. Bunun en temel sebebi ise hemen yataktan çıkıp günlük hayatlarına dönmek isteyen kişiler ise, bu yöntemden de bu unsuru beklemektedir. Bu durumu en iyi şekilde karşılayan bir unsur olması ile birlikte de Lazer Lipoliz pek çok kişi için oldukça avantajlı bir duruma gelebilmiştir. Ancak tam anlamı ile başarı elde etmek isteyen kişilerin bu işlemden sonrada bazı unsurları yerine getirmesi gerekmektedir. Bunlardan birisi de 3 veya 4 gün toparlanma süresi olarak bilinmektedir. Bu süre içerisinde hasta oldukça fazla dinlenmelidir. Bunun yanı sıra her ne kadar işlem yapılan bölgede yağ yeniden var olmazsa da eğer sürekli olarak bir kalori alımı yapılı ise bu kalan yağ hacimleri ciddi boyutta bir görüntüye sahip olabilmektedir. Bu bakımdan da mutlaka doktor tavsiyesi göz ardı edilmemeli aynı zamanda da spor yapılması gerekmektedir. Düzenli beslenmek de bu işlemden sonra oldukça önem taşıyan bir unsur olarak bilinmektedir. Bu bakımdan da düzenli beslenme ve yeteri kadar spor oldukça önem taşımaktadır.

Her durumu karşılayan ve doktor tavsiyesini de tam anlamı ile uygulayan kişiler ise bölgesel olarak yağlarından tam anlamı ile kurtulabilmektedirler. Bu bakımdan da pek çok bu işlemi yaptıran kişinin oldukça başarılı olması pek çok kişiye ışık olacak şekilde karşımıza çıkmakla birlikte de sonrasında da her şeyi harfiyen yapan kişiler için daha iyi sonuçlar meydana gelmekte iken bu işlemin önemi meydana gelmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı