Lazer Epilasyon [advertorial]

Lazer epilasyon Ankara merkez kliniğimizde uzmanlarımız ve epilasyon alanında son derece tecrübeli ekibimiz tarafından güvenle ve kişilere özel olarak uygulanmaktadır. Lazer epilasyon işlemlerinin son yıllarda çekinmeden yapıldığı ve hatta özellikle de erkeklerin artık lazer epilasyon Ankara kliniğimize sıklıkla gelerek bu işlemlerden yararlandığı da görülmektedir.

Lazer epilasyon amacı nedir?

Lazer epilasyon uygulamasında isminden de anlaşıldığı üzere kıl köklerine özel olarak lazer ışınlarının atışı yapılarak kıl köklerinin incelmesi ve tahrip edilmesi sağlanmaktadır. Tahrip edilen her bir kıl kökü yapılan belirli seanslar neticesinde tekrar çıkmamakta ve bu sayede de ortalama 6 ya da 8 seans sonucunda kişiler istenmeyen tüylerine acısız ve ağrısız bir şekilde veda edebilmektedir. Burada önemli olan detayların başında ise mutlaka lazer epilasyon uygulamalarının uzman kişiler tarafından yapılması ve en önemlisi de güvenilir merkezlerde yapılması gerektiğidir. Aksi halde hem cildinizde istenmeyen etkiler görebilirsiniz hem de fazla paralar ödeyerek maalesef ki kıllarınızın tamamen bitmemesine neden olabilirsiniz.

Lazer epilasyon kimlere uygulanmamalı?

Lazer epilasyon ankara kliniğimizde uzman doktorumuz Buket Yıldırım ve ekibi tarafından yapılmakta olan ve kesinlikle hamilelere uygulanması önerilmeyen bir işlemdir. Bu önerilmeme nedeni ise işlemin sağlığa ya da bebeğe zararlı olmasından kaynaklanmamaktadır. Sadece hamilelik sürecinde kadınların hormonlarının dengesiz olması nedeni ile uygulamanın istenilen etkiyi vermeyeceğinden kaynaklanmaktadır. Dolayısı ile bizler de hamilelerin bu süreçte lazer uygulamalarından kaçınmalarını önermekteyiz.

Lazer epilasyon uygulama süre ve seansları ne kadar?

Lazer epilasyon uygulamaları günümüzde birden farklı cihaz ile yapılabilmekte ve her bir cihazın kişilere göre uygulama süresi farklılık göstermektedir. Ancak yine de ortalama olarak seans süreleri minimum 15 dakika sürmekte olup maksimum yani tüm vücut uygulama süresi ise 45 dakikayı bulabilmektedir. Seans sayısı da yine özellikle kadın ve erkekler arasındaki tüy yoğunluğuna göre değişebilse de genelde ortalama 6 ile 8 seans sonucunda kişiler istenmeyen bölgesel tüylerine veda edebilmektedir.

Lazer uygulamaları hakkında dilediğiniz bilgiye www.drbuketyildirim.com internet sitemizden ulaşabilir ve yine site üzerinden bizleri arayarak randevu alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı