Kurumsal Hediye Kutusu

İşletmeler kurumsal hediyelere katılmalı mı? Bu soru, yurt dışında akademik çalışmanın odak noktası olmuştur. Bu makale, kişiselleştirilmiş kurumsal hediyeler yoluyla işletmenize değer katmanın daha ince ayrıntılarını ele almaya çalışmaktadır.

Kurumsal hediye verme, bağımsız bir faaliyet değildir ve bir işletmenin diğer tanıtım faaliyetlerinin yanında kullanılan pazarlama stratejisinin bir parçası olarak görülmelidir. İyi kullanıldığında, kurumsal hediye, müşterilerle daha güçlü ilişkilerle sonuçlanır, iyi niyeti artırmanın yanı sıra işi teşvik eder.

Kurumsal Hediyelerle İşinize Nasıl Değer Katarsınız?

Fan (2006), logolu bir kurumsal hediyenin kişinin hafızasında konuşulan kelimeden daha uzun kaldığını ve bir satın alma kararında dengeyi bozabileceğini belirtmektedir. İşletme logosu, işi bir kişinin zihninde tutmada önemli bir rol oynar. Bu, logonun tüm içeriklerde yer alması gerektiği anlamına gelmez. Daha ziyade, işletmenin logosunu ve renklerini ve uygun olduğu durumlarda içeriklerde birleştiren kişiselleştirilmiş çözümler aranmalıdır. Kurumsal hediyeler üzerindeki logolar bir kılavuz olarak faydacı olanlar için ayrılmalıdır, aksi takdirde hediyenin hiçbir hediye olmama riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Hediyenin hem kurumsal imajı güçlendirmesi hem iş hem de müşteri ilişkisine nasıl değer katması açısından uygun olması hayati önem taşımaktadır. Kötü düşünülmüş bir kurumsal hediye, bir hediyenin alıcıya, duruma veya ilişkiye, örneğin aşırı veya çok düşük değere veya iç çamaşırı gibi kişisel bir eşyaya uygunsuz görülmesi durumunda iyiden daha fazla zarar verebilir. Öyleyse, kişisel bir dokunuşu korurken aynı zamanda uygun şekilde hediye vermektir. İşletmenize değer kattıklarından emin olmak için kurumsal hediye fikirlerini gözden geçirmek önemlidir.

Kurumsal hediye kutuları, hediye paketleri ve sepetler, içeriklerin tadını çıkarırken alıcının zihninde bir iş tutar, işle sıcak bir ilişki kurulmasını sağlar, sonuçta pozitif bir deneyim ve değerli bir müşteri olarak kabul edildiğini hissettirir. Bu, müşteriyle ilgilenen kişinin hediyeyi müşteriye kişisel olarak vermesiyle daha da geliştirilebilir, hediyenin etkisini güçlendirir ve kalıcı bir izlenim bırakır.

Doğru kurumsal hediyeyi vermek, bir işletmenin pazarlama hedeflerini karşılamada değerli bir araç olan bağlılığın, yönlendirmenin ve büyümenin artmasıyla sonuçlanabilir.

Dorotti, işinize değer katmak için sizinle birlikte çalışan kişiselleştirilmiş bir kurumsal hediye hizmetini gururla sunar. İster bir ürün lansmanı olsun, ister teşekkür etmek olsun, yeni çalışanları ağırlamak olsun, anlamlı ve tarzınızı temsil eden kurumsal bir hediye çözümü oluşturmak için şirketinizle birlikte çalışacağız. Logonuzu ve markanızı birleştirmekten, belirli bir tema etrafında hediye tasarlamaya ve hatta belirli ürünleri tedarik etmeye kadar, bunu gerçekleştireceğiz.

Dorotti’nin kurumsal hediye fikirleriyle işletmenize nasıl yardımcı olabileceğini görmek için bizimle 0534 202 43 67 veya info@dorotti.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı