Kova Burcundaki Yeni Ay Burcunuzu Nasıl Etkileyecek?

  • 18 Ocak 2017
  • 552 kez görüntülendi.
Kova Burcundaki Yeni Ay Burcunuzu Nasıl Etkileyecek?

2017’nin yeni Çin Yılı, 28 Ocak’ta gerçekleşecek. Aynı zamanda da o gün Kova Burcuna doğacak bir yeni ay var. Hem batılı hem doğulu yorumcuların büyük bir heyecanla haber verdiği 28 Ocak ve sonrasında neler olacak? Neden bütün yorumcular oldukça heyecanlı? Bu yazımızda tüm burçlarınıza yönelik yorumları bir araya getirdik.

Batılı yorumculara göre Kova burcunda meydana gelen Yeniay; 28 Ocak’ta saat 02:07 tarihinde, 8 derece ile anın yükseleni Akrep burcunda meydana geliyor. Bu olay, geleceğe yönelik ve yenilikçi projelerinizi dış dünyaya sunmanız, kendiniz adına özgürce hareket etmenizi sağlayıcıdır. Bireysel kararlarınızın evren tarafında desteklendiği bu dönem, kazanç ve hedefler bakımından oldukça bereketli zamanları beraberinde getirecek. Her türlü alanda daha çok ben merkezli kararlar ön plana çıkacak.

Yeniay ile birlikte geleceğinizi her anlamda önemsemek zorunda kalabiliriz. Sıkışmış tüm duygu ve olaylardan kurtulmak için fırsatlar yakalayabiliriz. Tabii bu bireysellik ön planda olduğu için verilen kararlardan pişmanlık duymayacağımızdan emin olmamız da gerekli. Evimizde, ailemizde, aşk ilişkilerimizde, toplumda iletişim odaklı olurken akılcı ve rasyonel olmaya odaklanacağımız bir dönem. Çünkü bu dönem Satürn ve Mars arasında olan çatışma, rasyonelliğin ve akılcılığın gezegeni Satürn tarafından kazanılacak. Kalbimizden anında harekete geçme isteği geçerken yine de mantıklı olanı tercih edeceğimiz bir dönem olacak. Zeki, kendinden emin, sıra dışı, orijinal, biraz da sabit fikirli ama eğlenceli olurken “değişim kaçınılmaz” diyenler için de 2017 yılının hızını belirleyecektir.

Koç: Kendiniz için yeni adımlar atacaksınız. Eğer girişimci bir Koç burcuysan bu yeni dönemin etkilerini en çok sen hissedeceksin. Yaşam alanına dair konularda birtakım insanlarla sert ve net konuşmalar yapabilirsin. Muhtemelen bu ay sonunda Koç burçları olarak davetler alacaksınız veya bazı etkinliklere gideceksiniz. Balık burcunun yöneticisi Uranüs ve Satürn’ün yarattığı açıyla yeni arkadaşlar edineceksiniz. Bu ay sonunda tanıştığımız insanlara karşı daha açık fikirli olmamızda fayda var. Çünkü açık fikirli olmamızın karşılığını oldukça kısa sürede hissedeceğiz.

Aşk açısından kozmik aşk ikilisi Mars ve Venüs bu ay sonu için bize olumlu ihtimaller için göz kırpıyor. Yakın hissettiğiniz birinden teklif alabilir ya da teklif götürebilirsiniz. Bu ay sonundaki romantik buluşmalarınızda yeni ilişkiler ya da var olan ilişkilerde yeni rüzgarların haberini veriyor.

Boğa: Venüs gezegeni bu ay boyunca Boğa Burcumuzun üstünde. Bu ay sonunda Venüs ve Mars arasındaki açı Boğa Burcunun gezegeni olan Venüs’ünde burcumuzun üstünde olmasından dolayı bu ay sonuna doğru olan aşk ilişkilerimiz ile ilgili çok ciddi haberler veriyor. Eğer hali hazırda mutlu bir ilişkiniz varsa 2 gün sonra 20 ocakta bir buluşma ayarlamanız ilişkinizin geleceği ile ilgili oldukça etkili olacaktır. Bu ay sonuna doğru görünüşünüzü oldukça çok değiştirecek kararlar almayın, sonra pişman olabilirsiniz.

İkizler: Yeniay işin ile ilgili her türlü yoğunluğun üstesinden gelmene sebep olurken, yurtdışı bağlantılar artabilir. Seyahatler, sık sık organize olunan konferans türü faaliyetler ön plana çıkabilir. Yeniay hava gurubunda gerçekleşirken, hiç aklında olmayan insanların seni arayacağını ve bu sefer geçmişi konuşmaktan çok da korkmayacağını işaret ediyor.

Özellikle bu yeni ay ve 28 Ocak’taki Mars açısı en çok ikizlerin işine yarayacak. Daha çok göz önünde olacağımız daha çok sevileceğimiz bir ay sonu bizi bekliyor. Hatta Neptün’ün Mars’a yakınlaşmasından dolayı, sosyal medya ya da televizyon gibi oldukça fazla insanın rahatlıkla sizi görebildiği elektronik ortamlarda sizi mutlu edecek ve daha popüler ve sevilen bir insan olduğunuzu hissettirecek olaylar yaşayacaksınız. Bu ay bittiğinde gülümseyen bir burç olacağız. En iyi yaptığımız işlerde takdir edilmiş olarak ayı bitireceğiz.

Yengeç: Yeni ay daha keskin ve katı yanların ortaya çıkarken, dağınık ve müşkül çalışanlara karşı davranışların dikkat çekecek. İş hayatında net konuşmalar yaparken, sessizliğe bürünerek kendi işlerini başaracaksın. Sevdiğin ve değer verdiğin insanların arasını bularak miras gibi konularda uzlaşmacı olabilirsin.

Para yönetiminizin ilk önceliğiniz olması gereken bir ay sonu olacak. Faturaların ödendiğinden, bir yere borcunuz kalmadığından emin olun. Çünkü alışveriş için oldukça iyi bir ay sonu bizi bekliyor. Saçınızı yenilemek yeni tarzlar denemek istiyorsanız tam sırası. Özgüveniniz için harika bir dönem olacak. Eğer yalnızsanız bunu özellikle uygulamanız tavsiye edilesi bir durum. Çünkü, kısmetiniz açılıyor 🙂

Aslan: Karşıt burcunda gerçekleşecek yılın ilk yeni ayı parasal anlamda büyük gelişmeleri beraberinde getirirken, hiç aklına gelmeyecek insanların hakkında yaptıkları yorumları duyabilirsin. Kazanımları yüksek bu süreci yönetirken ilişkine de renk katma çabasına girebilirsin. Aile ve düzen konularında ısrarcı yaklaşımların bireysel olacak.

Aynı zamanda yeni kurslar almanız gereken, eğitiminize öncelik tanımanız gereken bir ay sonu sizi bekliyor. Diğer burçlara yansıyan yeni aşk haberleri Aslan burcu için biraz daha sabırlı olması gerektiğini hatırlatıyor. İnancınızı yitirmeyin, sevgililer gününü mutsuz geçirmeyeceksiniz. Eğer spritüal bilgilere ilginiz varsa, araştırmalar yapabilirsiniz çünkü enerjinizin yüksek olacağı bir döneme gireceksiniz.

Başak: Hava burcunda gerçekleşecek Yeni Ay, durup dinlenmeni ve hayatını sorgulamanı sağlayacak! Hızlı ve teknik konuları yöneten Yeniay, fiziksel olarak yorgunluk ve maddi olarak kendini eksik hissetmene sebep olabilir. İlişkilerinde daha çok geleceğini düşünmeni sağlayabilir. Genel olarak hatalarınızı yeniden düşünmenizi gerektiren bir dönem sizi bekliyor.

Bu ay kurmak istediğiniz ilişkilere göre bir ilişki yaşamanız gerektiğini ve buna uygun insanlarla görüşmeniz gerektiğini haber veriyor. Kurmak istediğiniz ilişkiyi, flörtlerinizden saklamayın.

Terazi: Kova burcunda oluşacak Yeni Ay, hedeflerini belirlemende sana fayda sağlayacak. Kendini daha net bir şekilde ifade ederken burcunda misafir olan Uranüs, sana orijinal bir hayat kurabilmen için çaba harcatıyor. Bu Yeni Ay’ın burcundaki bir misafir olduğunu düşünürsek, yarım kalan işlerini tamamlatabilir.

Akrep: Sabırlı gibi görünen toplumdaki tavrın, bu Yeniay dağılıyor. Bu süreçte sabırsız olduğunu öğrenecek ve çevrendekileri bu sabırsızlığın ile sınayacaksın. Havanın sabiti Kova burcunda gerçekleşirken Yeniay beklentilerini gerçekleştirmen için biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu gösterebilir. Eğitim ve bu tarz konularda başarı kazanıyorsun.

Ayakları yere basan hayaller kurmayı hatırlaman gereken bir döneme giriyorsun. Yaratıcılığını göstermeye başlaman gerekiyor artık yavaştan. İçindeki potansiyelin farkında değilsin.

Yay: İletişim anlamında dönüşümlerle dolu bir Yeniay seni bekliyor.  Kopuk ilişkiler, kardeşler, taşınma, iş değişimi gibi konularda radikal kararlar aldırtabilir. Bu süreçte bazı insanları yakından tanımana sebep oldu. Keskin konuşmalar olumlu adımlara vesile olabilir.

İlginin üstünde olacağı bir ay sonuyla, yeni bir şubata başlayacaksınız. Dış görünüşünüze önem verin. Çünkü şubat ayında hayal ettiğiniz gibi bir ilişki dönemine gireceksiniz.

Oğlak: Yılın en orijinal Yeniay’ı olaylara bakış açında sana rasyonellik katarken, kendine olan güvenini de geri kazanmanı sağlıyor. Açılmaz gibi düşündüğün şans kapının anahtarlarını bu kez Yeniay sana hediye ediyor. İş kurmak, terfi almak, yeni bağlantılar ve ikili ilişkiler kurmak konusunda kararlı adımlar atmana yardımcı oluyor.

Kova: Burcunda meydana gelen Yeni Ay, maddi ve manevi kazanımları sana sunuyor. Yenilik senin göbek adın. Vereceğin kararlarda yeni bir ev düzeni, aşk ve yaşam anlamına gelen değişimler söz konusu olabilir.  Ek işler, para anlamında tatminkâr teklifler oluşurken bir yandan yalnız olan Kova burcu insanları kendi ruhlarına uygun kişiler ile tanışabilirler.

Balık: Yeniay’ın etkisi ile geçmişin tozlu sayfalarını kurcalarken, omuzlarındaki yükün aslında kalbinde olduğunu fark edeceksin. Kötüden iyi olmaz diyerek birçok kişiyi hayatımızdan azat ettiren Yeniay, Kova burcunun realist ve keskin bakış açısını sana da yükleyip, ilişkilerini yeniden gözden geçirmene sebep olabilir.

Eğer Çin Burcunuzun ne söylediğini ya da Çin Burçlarının neler olduğunu merak ediyorsanız, gelecek haftaki Çin Yeni Yılı için burç yorumlarını derlediğimiz yazımızı kaçırmayın. 🙂

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.