Kombi Bakımında Neler Yapılır? Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Gelişmiş teknolojisiyle daha ekonomik ve daha konforlu bir şekilde ısınma imkanı sağlayan kombi cihazları son derece üstün özellikleri ile her ortamda en verimli kullanımın gerçekleştirilmesine yardımcı olmaktadır. Her geçen gün hızla gelişen teknoloji ile birlikte çok daha yoğun şekilde kullanılmaya başlanan kombilerde her zaman stabil ve kaliteli bir performans verimliliğinin elde edilebilmesi için düzenli olarak bakımının yaptırılması büyük bir önem taşımaktadır. Her yıl en az 2 defa olacak şekilde kombi bakımı yapılması gerekliliği bulunmaktadır. Yoğun kullanımın gerçekleştirildiği kış aylarına girerken ve kış aylarından çıktıktan sonra kombi bakımı yaptırılmalıdır. Kombinin iç aksamına ilişkin olarak çeşitli uygulamaların yerine getiriliyor olması sebebi ile profesyonel Kozyatağı Baymak Kombi Servisi uzmanları tarafından çalışma gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Kombi Bakımında Neler Yapılır?

Kombi cihazlarında uzman Ataşehir Baymak Kombi Servisi teknikerleri tarafından pek çok farklı teknik müdahale gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda da kombi teknolojisinde yer alan hemen hemen tüm parçalar tek tek kontrol edilmektedir. Bu kapsamda uzman teknikerler tarafından kombi bakımı uygulamaları sırasında;

Öncelikli olarak kombi içerisindeki su boşaltılır,

Kombinin genleşme tankı hava değerleri ölçülerek, azalma olduğu belirlenirse hava basımı gerçekleştirilir.

Kombideki brolür temizliği gerçekleştirilir.

Yanmaz haznesi temizliği gerçekleştirilir.

Gaz ayar kontrolleri sağlanır.

Ateşleme iyonizasyon elektrodu kontrol edilir.

Kombinin alt kısmında bulunan kalorifer filtresi sökülerek, tıkanmaya karşı kontrol edilir ve temizlenir.

Cihazın sıcak su ve petek konumunda çalıştırılması ile performans ve işlev kapasitesine ilişkin gerekli testler sağlanmaktadır.

Şeklinde müdahaleleri gerçekleştirerek, kombinin yoğun kullanım sürecinde daha yüksek performans sağlaması mümkün olmaktadır.

Kombi Bakımı Ne Zaman Yaptırılmalı?

Kombi bakımı yaptırmak için profesyonel Üsküdar Demirdöküm Kombi Servisi hizmetlerine başvuru gerçekleştirilmelidir. Bunun ile birlikte kombi bakımının mutlaka mart ve eylül aylarında gerçekleştirilmesi gerekir. Bu şekilde sıcak su ve ısıtma ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için gerekli olan performans kalitesinin her zaman stabil ve kararlı olmasını sağlar. Böylelikle kış aylarında tasarruflu bir ısınma sağlanabilmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı