Kışın Fit Kalmak İçin 5 Öneri

Havaların soğumasıyla birlikte bize ayrılan spor alanlarının bir kısmını kaybetmiş olduk 🙁 Spor yapmanın zevki en çok açık havada doğa ile iç içe iken alınıyor olsa da biz kışın da fit kalmalıyız. Bu yazımızda sizler için kışın fit kalmanın ipuçlarını paylaşıyoruz.

1- ) Asansör Kullanmayın

asansör

İş yerinize veya evinize giderken hatta metrobüs kullanırken asansör yerine merdiveni tercih edin. Kış ayları boyunca genellikle hareketsiz kalacak olan vücudunuzu bu sayede az da olsa hareketlendirmiş olacaksınız. Aslında bu önerimiz sadece kış aylarına özel değil. Mümkün olan her an asansör yerine merdiven kullanmaya özen gösterin.

2- ) Evde Çalışın 

home-fitness

İlk madde de bahsettiğimiz gibi kış aylarında kısıtlanan hareket alanımız dolayısıyla bazı antrenmanları evde yapmamız gerekebilir. Dumbbell set temel hareketlerimizi yapmamız için yeterli olacaktır. Yine bazı evde kullanılabilecek spor aletleri ile çeşitlilik katabilirsiniz.

3- ) Spor Salonuna Yazılın

fitness centre

Evde çalışmak bir noktadan sonra yeterli olmayacaktır. Bu durumda kaliteli bir spor salonunda antrenmanlarınıza devam etmeniz yararınıza olacaktır. Fit durumunuzu korumak ve geliştirmek belirli bir noktadan sonra önemli bir hal alacaktır.

4- ) Kış Sporları

kis-sporlari

Profesyonel seviyede olmasa da herhangi bir kış sporuyla ilgilenebilirsiniz. Özellikle kış aylarının favori sporu kayak, artan spor isteğinize derman olabilir. Mevsimsel olarak antrenman rutinleriniz arasına giremese de en azından eğlence katacaktır.

5 -) Dans Edin

dance

Partnerinizle veya arkadaşlarınızla birlikte dans etmeniz yine kış aylarında sizi hem fit durumda tutacak hem de oldukça eğlendirecektir. Sosyal etkisinden bahsetmiyoruz bile 🙂

 

Fit günler 🙂

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı