Kahve Falı Nasıl Bakılır?

Kahvenin fincanda kalan telvesinden bakılan kahve falının pek çok kehanete kapı araladığı anlatılagelmiştir. Peki, en azından merakımızı gidermek için deneyeceğimiz kahve falı nasıl bakılır? En çok görülen sembollerin anlamları nedir? Tekniği nedir? Fincanın hangi tarafı, hayatımızın hangi yönü ile ilgili bilgi içerir? Nelere dikkat edilmeli?

Kuralları oldukça basittir. Kahveyi bakan kişinin ne hissettiği en önemli noktadır. Kahve içildikten sonra, tabak fincanın üzerine konur. Baş üstünde ya da göğüs hizasında, saat yönünün tersine (sola doğru) üç kere döndürülür ve bu sırada bir dilek tutulur. Sonra kendinize doğru olacak şekilde ters çevrilir.

İsterseniz kapattıktan sonra üzerine yüzük ya da metal bir şey koyabilirsiniz. Falda çıkabilecek kötü haberleri uzaklaştırdığına inanılır.

Fincanı kaldırmadan önce dışarıya taşan kahveye de bir bakmayı unutmayın.

Çünkü, bazı falcılara göre dışarıya taşan kahveden de fal bakılabiliyor. Bunun en büyük örneği, eğer dışarıya taşan kahve tabakta bir hilal oluşturursa bu zor zamanların yakın olduğu ve güçlü olmanız gerektiği ile ilgili bir uyarı olduğu söylenir.

Fincanı kaldırırken konsantre olun! Ve yavaşça kaldırın. Çünkü fincanı kaldırırken fincanın tabaktan ne kadar zor geldiği (tabağın ne kadar fincanı çektiği) ile dileğin kaderdeki gerçekleşmesinin enerjisinin birbirine denk olduğuna inanılır.

Önce fincanın ağız ile içilen noktasından başlayarak saat yönünde bir tur attırılarak fincanın tamamına göz gezdirilir. Fincanın ilk açılan hissine odaklanılır.  Sonra fincanın kulbunun olduğu taraftan başlanır. Fincanın kulbunun olduğu taraf aileyi temsil eder. Buradan kahvenin içildiği ağız tarafındaki semboller yorumlanmaya geçilir. Buradaki semboller, kahveyi içen kişiyi ilgilendiren kısımları içerir. Kahveyi içilen kısmın karşısındaki kısım çevreyi temsil eder.

Sembollerin, net bir şekilde ortaya çıkanları daha çok olmuş, olma ihtimali yüksek olayları temsil ederken daha bulanık olanlar kararsız durumları, gelişimi değişimi ve karışıklığı ifade eder.

Peki, en çok görülen sembollerin anlamları nelerdir?

Kahve falındaki sembollerin her zaman, bakan kişiye ne hissettirdiği daha çok önemlidir. Ama sembollerin de işaret ettikleri genel geçer ifadeler vardır. En çok görülen kahve falı sembollerinin anlamları genel olarak şu şekildedir;

  • KUŞ: İyi olay, hayırlı bir iş için gelecek haber.
  • AT: Takdir edilmek, bekar ise evlilik ile ilgili durumları ifade eder.
  • KÖPEK: Duruma ve konumuna göre, bir dostu veya bir dileğin 41 güne gerçekleşmesini ifade eder.
  • DEVE: Büyük bir evlilik, ya da çok para getiren bir iş ile ilgili kısmet.
  • BALIK: Balık, bilinenin aksine durduğu yere ve etrafındaki sembollere göre anlam kazanır. Ama, genel anlamıyla iyi olayları ve iyi sonuçları temsil eder.
  • YOL: Konumuna göre çıkılacak seyahatleri, alınacak kararları, arkadaşlıkları temsil eder. Hayatta bir konumdan, bir durumdan bir diğerine yolculuğu temsil eder. Koyu çizgili yollar kısa süreli yolları, flu olanları ise uzun süre sonraki ya da uzun sürecek yolları temsil eder.
  • İÇİ BOŞ NOKTALAR: Falına bakılan kişinin, ona karşı iyi niyetli düşünceler beslemeyen kişilere karşı dikkatli olması gerektiği ile ilgili bir uyarıdır. Dedikodusunun yapıldığına ve hakkında kötü zan yapıldığına da işaret edebilir.
  • İÇİ DOLU NOKTALAR: İçinde bulunmaktan mutlu olacağınız anları ifade eder.

Falınız fallansın, tadınız hiç kaçmasın. Siz kahve falına nasıl bakıyorsunuz? Hangi sembollerin anlamlarını merak ediyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın 🙂

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı