İzlerken Keyif Alacağınız 12 Romantik Komedi

  • 09 Eylül 2014
  • 822 kez görüntülendi.
İzlerken Keyif Alacağınız 12 Romantik Komedi

Hafta içinin boğucu havasından kurtulmayı ve haftanın en sevimli günleri olan cumartesi – pazara kavuşmayı kim istemez? Peki bu hafta sonu planınız ne? Planınız evden dışarı çıkmamak; pijama, terlik, koltuk üçlüsü yapmaksa; size, izlerken karmaşık duygulara itecek ve beyninizdeki rahatsız düşünceleri unutturacak romantik komediler sunuyoruz…

1. AMELİE

amelie

Paris sokaklarından size saflığı ve aşkı gösterecek güzel bir film. Amelie garsonluk yapan, masum, çekingen ve pozitif bir kızdır. Her şey evde bulduğu bir kutunun sahibini aramasıyla başlar. Amelie’nin etrafındakilere gizli yardımlarıyla ve aşık olmasıyla keyiflenen film sizi ekrana kilitleyecek.

2. TESADÜF (SERENDIPITY)

serendipity

Sara ve Jonathan bir dükkandaki son eldiveni aynı anda satın almak isteyince tanışırlar. Konuşmak için bir kafeye girerler. Sıradan bir sohbet şeklinde başlayan tanışıklık tüm gece sürer. O gece ayrılmak zorundadırlar. Birkaç yıl sonra ikisi de başka insanlarla evlenmek üzeredirler. Ancak akıllarına yıllar önce beraber geçirdikleri güzel akşam gelir. Artık yapılacak tek şey vardır: Birbirlerini bulmak ve yeniden konuşmak…

3. AŞK TARİFİ (NO RESERVATIONS)

No-Reservations

Disiplinli bir hayat sürdüren Kate bir restoranda baş aşçıdır. Hayatına giren iki kişi tüm dengelerini alt üst edecek ve aşka olan yolculuğu başlayacaktır.

4. CESARETİN VAR MI AŞKA? (JEUX D’EFANTS)

jeux-d'enfants

En iyi arkadaş olan Julien ve Sophie, çocukken başladıkları ilginç oyunu, yetişkinlik dönemlerinde de sürdürürler. Korkusuzluk içeren bir tür kendilerini birbirlerine ispatlamadır bu oyun. Cüretkar hünerlerini ortaya koyarak birbirlerini yenmeye çalışırlar. Sophie’nin ve Julien’in sorunlu aileleri nedeni ile yaşadıkları, her ikisini birbirlerine daha da fazla yakınlaştırır. Bu oyun aracılığı ile sık sık birbirlerinin acılarını dindirmek için çaba sarf ederler. Ancak bir açıdan bu oyun, aşka dair cesaret oyunudur. Ve bunu kabul etmeleri yıllar alacaktır…

5. SİL BAŞTAN (ETERNAL SUNSHINE OF THE SPOTLESS MIND)

Sil Baştan

Clementine ve Joel’in harika başlayan aşkları, zaman geçtikçe kötüleşmekte ve dayanılmaz bir hal almaktadır. Clementine bu acıdan ve üzüntüden kurtulmak için Joel’le olan ilişkisini hafızasından sildirir. Clementine’ın Joel’i hatırlamaması şok etkisi yaratır ve genç adam bunu araştırır. Hafızasını sildirdiğini öğrenir ve kendisi de sildirmeye kalkışır. Ve olayımız burada başlar. Konusu oldukça özgün olan bu film keşkelerle ve iyikilerle aklınızı karıştıracak.

6. ARKADAŞTAN ÖTE (FRIENDS WITH BENEFITS)

Friends-with-Benefits

Dylan ve Jamei bağlanmanın olmadığı bir seks hayatı kurarlar kendilerine. Birbirlerini arkadaş olarak görmeleri ama duygularını katmadan seks yapmaları mümkün müdür? İlişkilerin Hollywood romantik komedilerindeki gibi mutlu sonla bitmediğine inanan bu iki insan, birbirlerini tanıdıkça etliye sütlüye bulaşamayan bu modern ilişki tarzını ne kadar sürdürebileceklerdir?

 7. NOT: SENİ SEVİYORUM (P.S. I LOVE YOU)

ps-i-love-you

Güzel ve akıllı bir kadın olan Holly Kennedy, eşi Gery ile oldukça mutlu bir evlilik sürdürmektedir. Ancak aldıkları bir haber ikisini de derinden etkileyecektir. Gery’nin beyninde tümör vardır ve kurtulma umudu çok azdır. Bunu öğrenen Holly kocasından daha kötü bir ruh haline girer. Kocasını kaybettikten sonra Holly’nin yeniden nasıl iyi olacağını kimse bilmemektedir. Ancak Holly’yi çok iyi tanıyan Gery ölmeden önce sevgili karısına farklı zamanlarda eline ulaşacak şekilde düzenlenmiş bir dizi mektup yazmıştır. İlkini 30. doğumgününde alan ve büyük bir şok yaşayan Holly için bu mektuplar artık bir yol göstericidir. Kocasından hayatını yeniden bağlanmayı öğrenecek ve onun sayesinde kendisinin bilmediği yönleriyle karşılaşacaktır.

8. KADIN AKLI ERKEK AKLI (THE UGLY TRUTH)

the_ugly_truth

Abby, bekârlığı dışında her soruna anında çözüm bulabilen bir TV programı yapımcısıdır. Reytingleri düşüş gösterince, işe yeni alınmış Mike’la ekip olmak zorunda kalır. Abby, bekâr komşusu Colin’le tanıştığında ise doğru hamleleri yapmak için Mike’ın görüşlerine ihtiyacı olduğunu anlar. Ve ikilinin bu yakınlaşmaları aşka açılan bir kapıdır.

9. 50 İLK ÖPÜCÜK (50 FIRST DATES)

50_first_dates

Henry ve Lucy arasında ciddi bir ilişki başlamak üzereyken ertesi sabah Lucy’nin Henry’i hatırlamaması şaşırtıcıdır. Kısa süreli hafıza sorunu olan Lucy ile her gün tanışmaktan ve etkilemekten usanmayan bir adamın hikayesidir bu film.

10. KASIMDA AŞK BAŞKADIR (SWEET NOVEMBER)

sweet-november-movie

Filmde Nelson Moss yaşamını işine adamış tipik bir iş adamıdır. Bir ehliyet sınavında Sara ile tanışır. Sara her ay evini ve kalbini problemli bir adamla paylaşır. Sara, Nelson’a bir ay boyunca onunla yaşamasını teklif eder(Kasım ayı boyunca) .Nelson teklifi kabul eder ve aynı evde yaşamaya başlarlar ve birbirlerine aşık olurlar.Sara hayatında ilk kez bir erkeğe aşıktır ve aslında Sara kanserdir. İlginç bir hikayesi olan bu film sizi etkileyecek.

11. AŞKIN 500 GÜNÜ (500 DAYS OF SUMMER)

500-Days-Of-Summer-

Gerçek aşka inanmayan bir kadın ve ona aşık olan bir adamın öyküsüdür bu film. Ve içinde kesinlikle mutlu bir aşk hikayesi bulunmamaktadır.

12. AŞK HER YERDE (LOVE ACTUALLY)

love_actually

Herkesin ortak noktasının aşk olduğunu vurgulayan karmaşık bir romantik komedi. Aşkın her yerde olduğunu mizahi bir yolla anlatan ve anlamadan kendinizi içinde bulduğunuz bir film.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.