İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözümler

  • 11 Eylül 2014
  • 2.127 kez görüntülendi.
İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözümler

İstenmeyen tüyler vücudun bir kısmında ya da belirli kısımlarında estetik olarak kişiyi rahatsız eden kıl yapılarıdır. İstenmeyen tüylerden bitkisel çözümler ile kurtulabilirsiniz. İstenmeyen tüyler için hazırlanan bitkisel kürler uygulanmadan önce bölgede bulunan tüyler temizlenir ve hazırlanan kür temizlenen bölgeye sürülür.

İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözüm

  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 1 tane limon

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Limonun suyu sıkacak ile ufak bir kasenin içine sıkılır. Üzerine tuz ilave edilerek karıştırılır. Bölgedeki tüyler ağda ile temizlendikten sonra, hazırlanan karışım bir pamuk yardımı ile tüylerin çıktığı alanlara sürülür. Limon ve tuz ile hazırlanan kür her ağdadan sonra 3 gün devamlı uygulanırsa olumlu sonuçlarından yararlanılabilir. Kür sürüldükten 2 saat sonra yıkanmalıdır. Eğer yüz bölgesine uygulanmışsa 15 dakikadan fazla bekletilmemelidir.

İstenmeyen Tüyler İçin Soğan Ve Sarımsak

  • Soğan
  • Sarımsak

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Soğan ve sarımsağın kabukları soyulduktan sonra rendelenir.  Sarımsak sulandırılarak soğan suyuna eklenerek iyice karıştırılır. Hazır hale gelen karışım ağda yapılarak temizlenmiş bölgeye parmak ucu ile sürülür ve 1 saat kadar bekletildikten sonra yıkanarak temizlenir.

İstenmeyen Tüyler

İstenmeyen Tüyler İçin Portakal Kürü

  • Zeytinyağı
  • Portakal

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Portakalın kabukları soyulur ve blenderdan geçirilir. Blenderdan geçen portakal kabuğu krem kıvamına ulaşınca içine zeytinyağı katılarak karıştırılır. İstenmeyen tüyler ağda ile temizlendikten sonra hazırlanan karışım sürülür. Karışım ciltte 1 saat kadar bekletilir ve ılık su ile yıkanır.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için bitkisel kürler haricinde içten beslenerek de kurtulmak mümkün olmaktadır. Nane çayı düzenli bir şekilde tüketildiği takdirde istenmeyen tüyleri azaltıcı bir etkiye sahiptir.

Not: İstenmeyen tüyler için hazırlanan kürler mutlaka tüyler ağda ya da tüyleri kökten alan başka bir yöntem ile aldıktan sonra uygulanmalıdır. Tüyler jilet ile alınmışsa uygulanan kürlerden hiçbir fayda sağlanamaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.