iOS 10 Güncellemesi Geldi.

Dün akşam saatlerinde iOS kullanıcıları yeni bir sürüme sahip oldular. Eğer mobil internetiniz ile indirmeyi düşünüyorsanız, yapmayın. Çünkü bu yeni sürüm oldukça büyük. Hatta şu ana kadar ki en büyük sürüm.

https://www.youtube.com/watch?v=PERPpFWHnDM

Daha kişisel. Daha güçlü. Daha eğlenceli. 

Görsel açıdan büyük değişikliklerin olduğu, mesajlaşmanın yeni yollarına kavuştuğumuz, Siri’nin çok daha güçlendirildiği bu sürüm ile bu sabah bir çok yeni özelliğe uyandık.

screenshot-2016-06-14-at-17-23-43

Evim evim akıllı evim.

Ev otomasyon ürünleriniz varsa oldukça kullanıcı dostu yeni “Home” arayüzü evdeki konforunuzu arttıracak. Akıllı ev ürünlerinizle birlikte yeni “Home” uygulamasıyla uyumak istediğinizde sıcaklığı ayarlayıp ışıkları kapatan ve ön kapıyı kilitleyen, sabah olduğunda panjurları açıp güneşle uyanmanızı sağlayacak profiller oluşturabilirsiniz.

appleios10_message_2

Siz nasıl derseniz.

Mesajlarınızı artık el yazınız ile arkadaşlarınıza iletebilirsiniz ve mesaj balonlarınızın görünümünü değiştirebilirsiniz. E gerektiğinde ekranı süsleyen kutlama mesajı animasyonları da olmazsa olmaz. 🙂 Kelimelerinize dokunup onları emojiye dönüştürebilir, gizli mesajlar ve fotoğraflar yollayabilir bu sayede sadece kaydırıldıklarında ortaya çıkmalarını sağlayabilirsiniz. Artık mesajlaşırken bir çok uygulamayı iMessage ile birlikte kullanabileceksiniz. Facebook’un Messenger uygulaması bu konuda güzel bir örnek.

ios-10-notification-center-cleart-alert-iphone-screenshot-001

Birbirinden yetenekli bildirimler.

Tamamen yeni bir bildirim tablosuyla birlikte en çok gözen çarpan özelliklerden bir tanesi ise sağa kaydırdığımızda gelen göz atma penceresi. Eskiden aşağıya kaydırdığımızda bildirim çubuğu ile birlikte gelen bu pencere artık daha kullanışlı ve yeni bir düzende. Görünüşe bakılırsa iOS 10 kullanım kolaylığı ve hız üzerine oldukça kullanıcı dostu bir iz bırakıyor.

 

ios-10-uk-release-date-uk-price-ios-10-how-to-update-ios-10-update-not-working-not-here-ios-10-get-update-now-iphone-to-new-soft-710309

Bunlar yeni özellikleri denerken göze çarpan ilk değişiklikler. Siz neleri fark ettiniz? En çok nelerden memnun kaldınız? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın 🙂

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı